JOSHUA: SZYBKO SIĘ UCZĘ, WRÓCĘ FAJNYM ZWYCIĘSTWEM W REWANŻU

- Od razu obejrzałem walkę. Nie patrzę za dużo na rywala tylko na siebie i staram się wyciągać wnioski oraz naprawić błędy - mówi żądny rewanżu Anthony Joshua (24-2, 22 KO), już były mistrz IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. W sobotę Anglika pasów pozbawił ukraiński technik Aleksander Usyk (19-0, 13 KO).

- Nie chodzi o to, co zrobił Usyk, tylko o to, na ile i na co mu pozwoliłem. Tak więc dokładnie przeanalizuję moje błędy i skupię się nad ich poprawą. Nie zamknę się przecież w domu i nie będę płakał. To wojna, to długi proces i nie chodzi w tym wszystkim o jedną walkę. Praktycznie od razu obejrzałem ten pojedynek i myślałem sobie "to mogłem zrobić lepiej, to mogłem zrobić inaczej". Szybko się uczę, z tej walki też wyciągnę wnioski i wierzę, że wrócę fajnym zwycięstwem w rewanżu - mówi Brytyjczyk.

- To musi być większa presja za lewym prostym i mocnym prawym, a kiedy już się zapędzi Usyka, wtedy trzeba składać ciosy w kombinacje. Widzieliśmy wszyscy w sobotę, jak dobrym bokserem jest Usyk, jednak Anthony udowodnił już w rewanżu z Ruizem, że potrafi szybko wyciągnąć wnioski i zaboksować lepiej. Nie mam wątpliwości, że może poprawić błędy i zrewanżować się mu następnym razem. Nie może tylko dawać Usykowi tyle czasu i musi wywierać większą presję - wtrącił Rob McCracken, wieloletni trener Joshuy.

- Teraz celem jest zdobycie mistrzostwa świata po raz trzeci. Planem nie będzie boksowanie z Usykiem, a zranienie go. To będzie zupełnie inna walka - zapewnia Eddie Hearn, promotor AJ-a.

Wstępne ustalenia mówią o rewanżu na przełomie lutego i marca.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-09-2021 17:25:21 
Mam nadzieję, że w kontrakcie będzie uwzględniony kolejny rewanż, by w trzeciej walce mogli spróbować planu C.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 28-09-2021 17:36:55 
"To musi być większa presja za lewym prostym i mocnym prawym"

Czyli większe zmęczenie i większe narażanie się na bycie skończonym przez KO w rundzie 9 czy 10.
*
*
"a kiedy już się zapędzi Usyka, wtedy trzeba składać ciosy w kombinacje"

Kilka razy zapędził, kłopot w tym, że Usyk tak szybko zrobił kiwkę i uciekł spod lin, że Joshua nawet nie wiedział jak i kiedy ma zadać cios.
*
*
"Nie może tylko dawać Usykowi tyle czasu i musi wywierać większą presję"

Czyli Joshua chce przegrać przez KO. Okej, wszystko jasne.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-09-2021 17:41:59 
Aj by wygrać będzie musiał Usyka do 5 rundy skończyć. Jak tego nie zrobi będzie powtórka z rozrywki..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-09-2021 17:45:38 
AJ pewnie myślał, że wyjdzie mu jak Lopezowi z Łomaczenko. No chyba, że ktoś go otruł...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 28-09-2021 18:09:31 
Powiem tak Joshua jako punczer zawsze będzie miał szanse ale żeby realnie myśleć o zwycięstwie z Usykiem,a nie tylko na Lucky punch to AJ musiałby walczyć jak Kliczko,Lewis albo Tyson Fury
Brudny,boks,klincze,przepychanki,przytrzymwanie i bicie za ucho
Bez tego będzie mu cholernie trudno, ale ja jako jego kibic nie chce oglądać go zwyciężającego w ten sposób
 Autor komentarza: Zartan
Data: 28-09-2021 18:16:25 
"Widzieliśmy wszyscy w sobotę, jak dobrym bokserem jest Usyk, jednak Anthony udowodnił już w rewanżu z Ruizem, że potrafi szybko wyciągnąć wnioski i zaboksować lepiej"
No kurwa genialne porównanie. Oprócz tego , że Ruiz wyszedł na wyjebce byle kolejne 6 baniek przytulić to raz a dwa Usyk jest innym , lepszym pięściarzem więc te porównania brzmią po prostu śmiesznie. Tak jak to się mówi. Dobra technika zawsze wygra z siłą.
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 28-09-2021 18:27:35 
Punktacja fanów boxrec - pełne tj.12 rundowe pojedynki Usyka, wynika z nich jedno Usyk często przegrywa pierwsze rundy -często po 4 jest 3:1 dla rywali, za to zawsze wygrywa -co najmniej- 3 ostatnie rundy.

Wnioski dla Dżosuły nie odpuszczać pierwszych rund. Starać się zdobyć kilkupunktową zaliczkę, do 8,9 rundy. Nie stać na środku ringu, dominować fizycznie nad mniejszym przeciwnikiem, wchodzić z nim w klincz tak często jak to możliwe. Chisora potrafił wybijać Usyka z rytmu w pierwszych 4 rundach, Briedisowi poszło jeszcze lepiej.

Usyk miał w tym pojedynku moment słabości(6runda), Roy Jones zauważył ich nawet więcej- nie było jednak ze strony AJ pójścia za ciosem, tylko obawa.

Jakkolwiek przypuszczam, że Antek niewiele zmieni już w swoim boksie, choć przed samym pojedyniek stawiałem go w roli wyraźnego faworyta. Nie ma co pisać, że Usyk okazał się stylowym koszmarem, bo w sumie jest nim chyba dla 95 procent pięściarzy.
 Autor komentarza: LowBlow
Data: 28-09-2021 18:34:41 
Gdybys Antosiu szybko sie uczył, to po kilku rundach zmienilbys styl walki po rozpoznaniu przeciwnika. Niestety gadasz pod publike, bo co wiecej mozesz? Nic wiecej, musisz to gadac aby jeszcze ta czesc co jest wciaz za toba nie odwrocila sie. Reward z Ruizem to jakas farsa. Do takiej na pewno nie dopusci Usyk.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 28-09-2021 18:41:25 
Nie on pozwolił Usykowi na tyle, tylko Usyk nie pozwolił mu na nic więcej. Kazde odsłonięcie kończyło się wkręceniem ciosu przez Ukrainca. Ciężko mi tego raz za razem slychac. Durna śpiewka fanów AJA, jego teamy i jego samego. Usyk narzucił styl a to wielka sztuka.
 Autor komentarza: tyler
Data: 28-09-2021 19:00:46 
Mam nadzieję że rewanż rozwieje wątpliwości,i jeden z tej dwójki stanie w końcu w szranki z wygranym z walki Cygan vs Deo i cały zestaw pasów.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 28-09-2021 19:24:07 
@Stanoski:
"To musi być większa presja za lewym prostym i mocnym prawym"
Czyli większe zmęczenie i większe narażanie się na bycie skończonym przez KO w rundzie 9 czy 10."

Otóż to. Sądzę, że przyczyny tego, że AJ nie zawalczył agresywniej mogą być następujące:
1. Anglik obawiał się o swoją kondycję, o to, że jeżeli pójdzie na całość w pierwszych rundach i nie znokautuje rywala, sam padnie ze zmęczenia.
2. Joshua obawiał się o swoją szczękę i kontry, czego być może doświadczył na sparingach (vide słowa Dawejki) i sztab wspólnie z nim stwierdzili, że trzeba walczyć zachowawczo.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 28-09-2021 21:25:51 
Gdzie Ruizowi, który ważył tonę więcej niż zwykle, do Usyka. Ruiz mógł być bezpiecznie wypunktowany, Anthony wie co się wydarzy jeśli zagra va banque. Nie wygra z Usykiem. Może co najwyżej 'ładnie przegrać' i urwać 3 rundy jak w tym pojedynku.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-09-2021 00:43:04 
O, wreszcie fajna dyskusja, i bez wujka Staszka. Zgoda, że Joshua jako puncher (chociaż bardziej pasuje destruktor) zawsze ma szanse. Natomiast widzimy, że te szanse nie są jakieś wielkie. A jak się nie uda, to wszyscy się zgadzamy, Usyk go skończy jak Bellewa. Klincz i brudny boks to nie styl Joshuy i mam poważne wątpliwości, czy on tu ma przewagę - fakt 8 kg to sporo, ale Usyk ma opinię silnego konia w klinczach. AJ kondycyjnie jest mocny, ale wiadomo, że w baku mnie mniej paliwa od Usyka, więc tracenie go na zapasy też nie jest dobrym pomysłem. Roy mówił o jego propozycji, większa presja w początkowych rundach oraz więcej bicia po dołach, jednakże można powiedzieć, że przeciw Usykowi próbowano już wszystkiego i nic się nie udało. Uważam, że taktyka AJa, czyli środek ringu (który i tak potem oddał), jab i kontry z prawej była najlepszą możliwą opcją; owszem są inne warianty, ale statystycznie dają szans jeszcze mniej.
 Autor komentarza: Lancaloht
Data: 29-09-2021 11:51:25 
święta racja Ariosto... Dlaczego? Bo w ringu liczą się przede wszystkim umiejętności ...
 Autor komentarza: Piesel
Data: 29-09-2021 11:53:30 
AJ teraz podszkoli nogi i obrobi Usyka na punkty. Będzie lotny jak Marciano... A stanoski bzdury wygaduje
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.