ALGIERI: USYK ROZMIARÓW ALEGO? ALI NIE WALCZYŁ Z KIMŚ TAKIM JAK JOSHUA

Chris Algieri - były mistrz świata kategorii junior półśredniej, spodziewa się trudnego wieczoru dla Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO), lecz mimo tego stawia go w roli faworyta sobotniego starcia z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

Ukrainiec - mistrz olimpijski sprzed dziewięciu lat, pozbierał wszystkie cztery pasy kategorii cruiser i poszedł w górę do wagi ciężkiej. Zastopował po siedmiu jednostronnych rundach Chazza Witherspoona, a jedenaście miesięcy temu pokonał na punkty po twardej przeprawie Derecka Chisorę. Za pięć dni zaatakuje mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF, WBA i WBO w obecności ponad sześćdziesięciu tysięcy kibiców zgromadzonych na piłkarskim stadionie Tottenhamu w Londynie.

- Jeśli chodzi o najlepszych rywali z jakimi miałem do czynienia, oceniam Usyka jako drugiego z najlepszych. Tylko Władimir Kliczko był "na papierze" lepszym zawodnikiem - mówił kilka dni temu Joshua.

- Joshua to nie jest zawodnik wagi ciężkiej, tylko atletyczna wersja wagi super ciężkiej. To zupełnie co innego niż Muhammad Ali i inni zawodnicy lat 70. Co więc z tego, że Usyk jest rozmiarów Alego? Dziś 190 centymetrów i niecałe sto kilogramów nie robi na kimkolwiek wrażenia. Gdyby w grze komputerowej stworzyć postać mistrza wagi ciężkiej, kimś takim mógłby być właśnie Joshua. Jest wielkim atletą, ma siłę i szybkość, a w przeszłości udowodnił również, że ma serce do walki. Po stronie Usyka będzie natomiast bardzo niewygodny styl dla rywali. Różnicę zrobią warunki fizyczne i siła Joshuy. I nie wspominajcie o Alim, bo Ali nigdy nie miał do czynienia z kimś tak wielkim, a przy tym wysportowanym, jak Joshua. Dziś mamy do czynienia z nową erą zawodników wagi ciężkiej, którzy mają po dwa metry i ważą po 115 kilogramów. Co prawda w przeszłości zdarzali się tacy zawodnicy jak Primo Carnera, ale ci goście w ogóle nie byli atletyczni. Taki Joshua to zupełne przeciwieństwo Carnery. To będzie momentami trudna walka dla Joshuy, ale na koniec wygra ten pojedynek - uważa Algieri.

Sobotni pojedynek Usyk vs Joshua będzie transmitowany przez platformę DAZN. Nie czekajcie do ostatniej chwili, wykupcie pakiet najlepszych walk bokserskich POD TYM LINKIEM >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 20-09-2021 16:00:58 
Joshua jest za dobry boksersko, żeby przez 12 rund nie trafić Usyka czymś mocnym, a wtedy na pewno go dojedzie, zdecydowanie cięższą przeprawę miałby z Joycem albo Whytem
 Autor komentarza: Info
Data: 20-09-2021 16:41:37 
Ali walczył z lepszymi niż Joshua. Jako jedyny znokautował Foremana, dzika który Joshuę by zjadł na śniadanie (nic nie mam do atletycznego mulata, mało tego, uważam go za nr 1 obecnie w HW) i walczył z Frazierem.
 Autor komentarza: Info
Data: 20-09-2021 16:42:09 
Ali walczył z lepszymi niż Joshua. Jako jedyny znokautował Foremana, dzika który Joshuę by zjadł na śniadanie (nic nie mam do atletycznego mulata, mało tego, uważam go za nr 1 obecnie w HW) i walczył z Frazierem.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 20-09-2021 16:57:36 
Ali walczył z Joe Bugnerem który miał około 196/198 cm i bardzo szybkie ręce - szybsze od Joshuy. I to wystarczy jako argument. Wystarczy, bo nawet gdyby Joshua trafił, to Ali miał szczękę z betonu. Dlatego liczy się tylko szybkość rąk, a tej Joshua nie ma tak dobrej jak Bugner. SKoro Ali spokojnie unikał ciosów wysokiego długorękiego Bugnera, to i Joshuy by spokojnie unikał.

To nie chodzi o to, czy Usyk ma rozmiary Alego, tylko czy jest prawdziwym HW jak Ali. Ali między walkami ważył 111 kg. Foreman między walkami ważył 115 kg i wyglądał przy tym dobrze. Oni zrzucali wagę do 97-100 kg. ZRZUCALI. Bo naturalnie bez problemów ważyli po 105-110 kg i nie był to tłuszcz. Ali miał wielki łeb - wielką głowę. Głowa to jeden z symptomów bycia ciężkim. Widzieliśmy Tysona z Royem Jonesem. Na papierze podobne warunki fizyczne, ale Jones miał główkę, a Tyson łeb jak wielki byk.

Głowa, kark to są główne przymioty oznaczające czy ktoś jest HW czy nie. Ali miał wielki łeb i był naturalnie dużym facetem. Ali wyglądał na dużego nawet przy takim Bugnerze (197) i innych.

Tutaj pytanie czy na pewno Usyk to naturalny HW. Nie jestem całkiem przekonany.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 20-09-2021 17:00:21 
Żeby nie być gołosłownym, podam Wam przykład.

Luis Ortiz. Ortiz ma wzrostu nie więcej niż 190 cm a chyba nikt nie zakwestionuje, że jest to kawał naturalnie dużego faceta. O tym właśnie mówię. Ortiz to naturalnie kawał byka, jak niegdyś Foreman.

Nie musi mieć 195 cm, wystarczy mu 190-191, a i tak wygląda na dużego konia.
No i właśnie takim typem był Ali czy Foreman. I pytanie czy Usyk to na pewno ta sama rama/frame. Niestety, nie jestem pewien.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 20-09-2021 17:45:08 
stanoski
generalnie się zgadzam, naturalni ciężcy między walkami ważą więcej, i docinają się treningiem, nienaturalni ciężcy, siedzą na siłowniach, żrą wiadra odżywek albo wchodzą na cykle, żeby dobić w górę, co z tego że np obaj spotkają się w okolicy 100 kg, jak jeden zrzucił ze 112 , a drugiemu jak zabrać teścia białko i sztangę to będzie ważył 82, Usyk nie jest naturalnym ciężkim, mimo że warunki ma lepsze niż większość przechodzących z cruiser, kolejną kwestia jest taka że Usyk nie bije jak ciężki, i z tych dwóch powodów w sobotę przegra
 Autor komentarza: stanoski
Data: 20-09-2021 17:57:42 
"Autor komentarza: KalarCzData: 20-09-2021 17:45:08
i z tych dwóch powodów w sobotę przegra"


Tu się nie zgadzamy. Jeśli Usyk przegra, to z powodu tego, że nie będzie tak szybki i mobilny jak w 2013 roku (walka z Joyce'm) i/lub że go oszukają sfałszowanym brytyjskim werdyktem.

Walka w USA Usyk z formy z 2013 roku i z tej samej wagi (96,5 kg) spokojnie obrabia Joshuę do zera jak dziecko.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-09-2021 19:30:22 
Gdybylogia rafała..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-09-2021 19:47:29 
A.J. wyjdzie odchudzony z mięśni.
W walce z Kliczko końcówki rund miał bardzo trudne kondycyjnie.

Dopiero porażka z Ruizem sprawił że postanowił schudnąć
 Autor komentarza: rocky86
Data: 20-09-2021 20:19:41 
Rafał już widzę standardowe dupochrony ustawia:D. Przez tygodnie wypisywał, że Usyk wygra w ringu, a teraz już może przegrać jak nie będzie tak szybki jak w 2013.
Czyli będzie tak, że jak przegra nieznacznie, to będzie wałek. Jak przegra bez jakichkolwiek kontrowersji, to będzie wolniejszy niż w 2013 i dziękuję. Rafcio wyciągnie odpowiedni wpis i gitara
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-09-2021 20:24:29 
Jeszcze jest alternatywna wymówka: gdyby ta walka była w USA, usyk byłby tak szybki jak w 2013.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-09-2021 21:17:58 
w 2013 był szybszy niż w 2021, a wiadomo jak było w 2014 i odpowiednio 2020 ? Jakiś pomiar prędkości ukraińca, ktoś coś ? Może być wykres procentowy uwzględniający zarówno ring w UK jak i USA.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 20-09-2021 23:48:09 
"Ali miał wielki łeb - wielką głowę. Głowa to jeden z symptomów bycia ciężkim. Widzieliśmy Tysona z Royem Jonesem. Na papierze podobne warunki fizyczne, ale Jones miał główkę, a Tyson łeb jak wielki byk.

Głowa, kark to są główne przymioty oznaczające czy ktoś jest HW czy nie. Ali miał wielki łeb i był naturalnie dużym facetem." nie, nie, nie, nie i jeszcze raz nie.

Za ch..nie, nie można być takim mitomanem, no po prostu nie można być czlowiekiem wierzącym w takie coś :) nie łykam tego, za chwile jakieś nowe "dane" wyjdą "wejściowe" rodem z archiwum X buhahaha. Ten koleś kręci bekę z nas wszystkich, tylko zastanawia mnie jedno, co on z tego ma ??? Bo pisać dla samego pisania i śmiać się do samego siebie, ni chu chu nie wierzę, musi być jakiś inny powód, no chyba, że serio kolo ma nierówno pod sufitem, ale jeśli ma i mimo, e czytam to forum od kilku lat, to nie spotkałem nigdy nikogo tak porytego, a swoje lata mam :D
 Autor komentarza: holy
Data: 21-09-2021 08:14:22 
Nie, nie, poprawka. Ali walczył z Ernie Terrelem, który miał dokładnie tyle wzrostu co Joszua.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 21-09-2021 15:56:25 
Śmieszne jest te powszechnie powtarzane określenia "naturalny/prawdziwy ciężki" jeśli ma się w pamięci dokonania Evandera Holyfielda króla HV, który nigdy tym "prawdziwym" ciężkim nie był - siedział na tej siłce :) aby nie odstawać :) a przecież nie walczył w erze konusów.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-09-2021 16:29:26 
@poszukiwacz

Ale weź pod uwagę, że Holy był jedyny w swoim rodzaju :)


"a przecież nie walczył w erze konusów."

Ale nie była to też era, w której pasy były w posiadaniu 2 metrowców. A od kilkunastu lat, od czasów Kliczko, z kilkoma wyjątkami, tak właśnie jest.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 22-09-2021 12:53:56 
"Ale weź pod uwagę, że Holy był jedyny w swoim rodzaju :)"

Ale czy Ukrainiec który pobił rekord Holyego nie może się kiedyś także okazać jedynym w swoim rodzaju?

"Ale nie była to też era, w której pasy były w posiadaniu 2 metrowców"

Tylko ci jego przeciwnicy i dzisiaj przy dwumetrowcach określani by byli mianem "prawdziwych ciężkich" - Wałujew też dużo niższy nie był :) i w sumie Holyfield mógł zostać ogłoszony wtedy zwycięzcą, czy Haye faktycznie pokazał coś więcej w walce z ruskim olbrzymem? Haye - następny nieprawdziwy ciężki z którym Kliczko w ringu obchodził się ostrożnie jak z jajkiem :) Ten wielki i atletyczny Kliczko :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.