OTTO WALLIN O PAŹDZIERNIKOWYM POJEDYNKU Z DILLIANEM WHYTE'EM

30 października w Londynie zobaczymy bardzo ciekawy pojedynek wagi ciężkiej: tymczasowy mistrz WBC, będący o krok od walki o pełnoprawny tytuł Dillian Whyte (28-2, 19 KO) zmierzy się z mocnym Szwedem Otto Wallinem (22-1, 14 KO), który z pewnością nie stoi na straconej pozycji. Wallin twierdzi, że jest lepszym zawodnikiem niż Brytyjczyk i przedstawia swoje argumenty.

- Whyte to zadymiarz, ale umie też trochę boksować. Ma dobry lewy sierpowy i dobrze bije na korpus, muszę na to uważać. Myślę jednak, że miał wiele ciężkich walk i to odciska swoje piętno. Został dwa razy znokautowany, przyjął wiele ciosów. Myślę, że to dobry zawodnik, ale trochę się ostatnio starzeje i moim zdaniem jestem lepszy od niego - powiedział Wallin, który w 2019 roku był bliski sensacyjnego zwycięstwa nad Tysonem Furym, ale przegrał na punkty. Od tego czasu pokonał Travisa Kauffmanna i Dominica Breazeale'a, potwierdzając swoją klasę.

- Mam wiele broni w swoim arsenale, jestem w ringu inteligentny i jestem świeżym zawodnikiem w dobrym znaczeniu tego słowa. To moje przewagi. Walka z Tysonem Furym dała mi pewność, że radzę sobie na najwyższym poziomie. Czuję przy tym, że wciąż staję się lepszy. Nadal się uczę. Spotkałem mojego obecnego trenera (Amerykanina Joeya Gamache'a - przyp.red.) w 2013 roku, ostatnie cztery lata spędziłem trenując w Nowym Jorku i wspaniale nam idzie (...) Joey umie wytłumaczyć zawodnikowi, dlaczego ma trenować i boksować w dany sposób. To bardzo ważne - dodał 30-letni Szwed.

- (...) Czy chciałbym rewanżu z Furym? Nic do niego nie mam, z radością stoczyłbym rewanż, ale ważniejsze są dla mnie mistrzowskie pasy - podsumował temat mańkut z Sundsvall.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 18-09-2021 13:42:07 
Jak Whyte go nie zlekceważy i zrobi normalny obóz to stawiam na efektowne ko na Wallinie ale jak wyjdzie w formie z walki Wachem to będzie miał duże kłopty
 Autor komentarza: astarte
Data: 18-09-2021 16:43:31 
jesli whyte nie wyjdzie tak przygotowany jak do wacha, to sie rozjedzie po tym walinie mocnym tko. duzy jest glosno upadnie.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 18-09-2021 17:25:26 
Whyte nie jest już tym zawodnikiem co z walki z Rivasem i już tam były deski później z Povietkinem ko. Wallin ma rację w tym co mówi myślę podobnie ale też mi się wydaję że Eddy Hearn podpisał z Szwedem dłuższy kontrakt dlatego dostał walkę z Dillianem.
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 18-09-2021 17:53:37 
Whyte to już wyeksploatowany wrak
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-09-2021 19:05:32 
Whyte jednak półeczka wyżej, niż Wallin. Stawiam na Anglika.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 18-09-2021 19:30:23 
stawiam na Whita, ale Wallin nie bierze tej walki bez szans na zwycięstwo, pamiętam jak Fury wziął Wallina wszyscy eksperci się niemal nabijali, ale np Adam Kownacki mówił że sparował z Finem i że cygan będzie miał bardzo trudną walke, później się to potwierdziło, tak samo w następnych walkach fina, Wallin nie jest młodym Tysonem ale to dobry bokser
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 19-09-2021 09:30:33 
@KalarCz
Wallin To Szwed, a nie Fin. Taka mała poprawka :)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 19-09-2021 10:47:17 
Ja to nie wiem po co Łajdak bierze taką walkę, nic z tego nie będzie mieć. Przecież wallin to niebezpieczny zawodnik, trudny do wyboksowania i trudny do znokautowania, do tego mało medialny i niedoceniany.
Dla Whyte tylko jakieś bardzo efektowne KO byłoby sukcesem, jak wygra na punkty po równej walce, to nikt tego nie doceni, a może przegrać.
Zasadniczo stosunek zysku do ryzyka bardzo słaby.

Jak będzie vbrac takie walki, to mistrzowskiej szansy nie dociągnięcie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.