DOBRY WYSTĘP MATEUSZA BEREŹNICKIEGO W NIEMCZECH

Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22 oraz mistrz Polski seniorów i młodzieżowców wagi ciężkiej Mateusz Bereźnicki (-92kg) stoczył trzy dobre walki podczas zawodów w niemieckim Schwerinie. To kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Świata w Belgradzie.

Niedawno na gali Suzuki Boxing Night 7 PRO w Kielcach urodzony w Wałbrzychu, a trenujący w BKS Skorpion Szczecin i Gosport Boxing Club Mateusz wygrał z Tomaszem Niedźwieckim (RUSHH Kielce). Był to rewanż za finał ubiegłorocznych MP w Wałczu.

Następnie 20-letni Mateusz Bereźnicki udał się na zawody do Schwerinu. Wygrał walki z zawodnikami mającymi na koncie mistrzostwo Niemiec Calito Cumicem i Dariuszem Lassottą, a przegrał tylko z byłym mistrzem Europy juniorów Francuzem Wilfriedem Florentinem.

- Trochę więcej pracy nóg i aktywności i mogłem wygrać. Bardzo dobrym doświadczeniem były pojedynki z trzema mocnymi bokserami - przyznał reprezentant Polski przygotowujący się do MŚ w Belgradzie w dniach 24 października-6 listopada.

W tym roku Bereźnicki wywalczył brąz podczas MME U22 we włoskim Roseto degli Abruzzi.

Oprócz Mistrzostw Świata w Serbii ważnym wydarzeniem będą także 92. Mistrzostwa Polski Seniorów w jego rodzinnym mieście - Wałbrzychu.

- Aktualnie ważę 88 kg, a na Mistrzostwa Świata szykuję się do nowej kategorii 86 kg. Mam dość dobre warunki i siłę na każdą wagę, co już udowodniłem w startach międzynarodowych i w Polsce. Uważam, że limit -86kg to lepszy wybór na MŚ - przyznał reprezentant Biało-Czerwonych, którego wkrótce czekają także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (12-17 października w Wałczu).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garylinker
Data: 13-09-2021 17:41:50 
I takie turnieje, gdzie można stoczyć kilka walk w przeciągu kilku dni są realną szansą sportowego rozwoju i przygotowania przed ważnymi walkami. Nie mylić z walkami towarzyskimi na Suzuki Boxing Night.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.