PARYŻ: YOKA NOKAUTUJE MILASA, WYSYŁA SYGNAŁ MISTRZOM WAGI CIĘŻKIEJ

Mistrz olimpijski z Rio (2016) w wadze super ciężkiej, Francuz Tony Yoka (11-0, 9 KO) w walce wieczoru gali na korcie Rolanda Garrosa w Paryżu pokonał przed czasem Chorwata Petara Milasa (16-1, 11 KO), potwierdzając swój potencjał i wysyłając mocny sygnał zawodowym czempionom wagi ciężkiej.

Tony nie forsował w pierwszy czterech rundach tempa, spokojnie ustawiając sobie rywala lewą ręką i regularnie trafiając ciosami prawą ręką. Milas nie boksował najgorzej, ale był dużo mniej precyzyjny i mimo że prezentował dobrą szybkość, nie był w stanie dorównać Yoce w innych aspektach. 

W kolejnych starciach kombinacje Yoki były coraz ciekawsze, podopieczny Virgila Huntera atakował w różnych płaszczyznach i prezentował szeroki techniczny wachlarz w obronie i ataku. Milas zrywał się co jakiś czas, ale szczelna garda mistrza olimpijskiego nie pozwalała Chorwatowi na choćby chwilowy sukces. 

W siódmym starciu Yoka najpierw posłał Chorwata na deski kończącym serię prawym sierpowym, a gdy rywal zdołał wstać, wykończył robotę świetnym prawym podbródkowym w narożniku. Milas się podniósł, ale sędzia słusznie przerwał pojedynek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-09-2021 00:52:20 
Do Yoki nigdy nie miałem przekonania i nadal nie mam, chociaż upolowanie ruchliwego na nogach i bojowego Milasa zasługuje na uznanie. Jednak brak dynamiki i zadziorności sprawia, że boks Francuza odbieram jako "bezjajowy". Nie sądzę, żeby podołał silnym fizycznie i agresywnym rywalom w rodzaju Whyte'a lub Dubois. Nawet z Chisorą mógłby mieć duże problemy. Ale może się mylę, a siłą Yoki jest siła spokoju.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 11-09-2021 05:02:00 
Yoka Nie has walczy z Hrgovicem, bedzie ciekawie
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-09-2021 11:14:49 
UP
Bingo!, walka z cyklu Dubois vs Joyce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.