YOKA PRZED STARCIEM Z MILASEM: OCZEKIWAŁEM WIĘKSZYCH WALK

W najbliższy piątek czeka nas gala na paryskim korcie Rolanda Garrosa, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Tony'ego Yoki (10-0, 8 KO) z Chorwatem Petarem Milasem (16-0, 11 KO). Francuz wciąż uważany jest za jednego z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej, ale przyznaje, że jego kariera w ostatnich latach wyhamowała.

- Nie mam zamiaru kłamać, oczekiwałem większych walk. Gdyby pięć lat temu ktoś zapytał mnie, w jakim miejscu będzie moja kariera w 2021 roku, powiedziałbym, że dużo dalej. To znaczy dużo dalej niż to miejsce, w którym jestem teraz. To nie moja wina, że wszystko nie potoczyło się szybciej. Ostatnie dwa lata były pełne zamieszania. Wiele osób straciło rok z powodu pandemii koronawirusa. Jest jak jest - powiedział Yoka, mistrz olimpijski z Rio (2016).

- Powiedziałem ludziom z grupy Top Rank i mojemu menadżerowi Jamesowi Prince'owi (weteran znany ze współpracy m.in. z Andre Wardem, Shakurem Stevensonem i Floydem Mayweatherem - przyp.red.), że po walce z Milasem chcę się zmierzyć z kimś o dużym nazwisku. Planujemy, że stoczę kolejny pojedynek w grudniu, w USA lub we Francji - dodał 29-letni Francuz.

Ostatni dotychczas pojedynek Yoka stoczył w marcu tego roku, wygrywając przez TKO w dwunastej rundzie z Joelem Djeko. Natomiast Milasa zobaczymy w ringu po raz pierwszy od października 2019 roku, kiedy wygrał na punkty z Johnnym Mullerem. Yoka miał walczyć z Milasem w grudniu, ale doznał kontuzji dłoni w listopadowym starciu z Christianem Hammerem.

Piątkową galę Yoka vs Milas w Paryżu (oprócz walki wieczoru dojdzie tam również do konfrontacji Mathieu Bauderlique vs Igor Michałkin o pas mistrza Europy wagi półciężkiej) zobaczymy na żywo w TVP Sport. Początek transmisji o godzinie 22:45.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: slovik
Data: 08-09-2021 17:24:02 
Witam. Mam prośbę do administracji. Czy moglibyście zmienić mój nick na pierwotny czyli "bak"? Nie ustawiałem go, bo obawiałem się, że przez dawne zaszłości pod tym nickiem nie przejdę weryfikacji konta i nie będzie możliwe aktywowanie go. Obecnie od dłuższego czasu już nie bawię się w trollowanie i spamowanie, więc mam nadzieję, że uwzględnicie moją prośbę.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 08-09-2021 20:17:03 
Przecież Midas to sam top, czego się nie dotknie w złoto zamienia, a Słowik to popularna ksywa, taki celebryta podziemia u nas w kraju, który niczym Mike Tyson budził grozę jak był w swoim prime:)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 08-09-2021 22:21:28 
Niech on najpierw tego Milasa pokona...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-09-2021 09:34:05 
Tę galę warto obejrzeć. Bardziej niż walka Yoki interesuje mnie występ Bauderlique'a. Pierwszy zawodowiec z medalem olimpijskim zapowiadał się naprawdę ciekawie, ale jego karierę zahamowała mocno nieoczekiwana porażka przez TKO1 z Draganem Lepeiem w 2017. W walce z zawsze bardzo solidnym Michałkinem powinno się się wyjaśnić, ile naprawdę Francuz jest wart. Do tego jeszcze pojedynek innej nadziei francuskiego boksu Souleymane'a Cissokho z niezłym Ismaiłem Ilijewem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.