GRABOWSKI O SIDORENKO: NAJPIERW PAS EUROPEJSKI, POTEM ŚWIATOWY

Aleksandra "Sasza" Sidorenko (9-0, 1 KO) ponownie będzie boksowała o zawodowe mistrzostwo Europy w kategorii lekkiej. Poprzednio wywalczyła ten pas w 2017 roku. Już 24 września na Tymex Boxing Night 18 w Obornikach (Wielkopolska) spotka się z Serbką Jeleną Janicijević (3-1, 2 KO).

- Sasza wraca na ring po ciężkiej kontuzji i długiej przerwie. Odzyskanie tytułu mistrzyni kontynentu będzie kolejnym krokiem w drodze po pas mistrzyni świata – powiedział organizujący galę Mariusz Grabowski, który swojej grupie Tymex Boxing Promotion miał już pięściarkę z tytułem mistrzyni globu, Ewę Brodnicką (20-1, 2 KO).

Ostatni pojedynek Sidorenko, była brązowa medalistka Mistrzostw Europy, stoczyła ponad rok temu. Przygotowując się do kolejnej walki doznała ciężkiej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Teraz wraca do sportu.

- Pandemia koronawirusa i uraz nogi sprawiły, że plany dotyczące powrotu na szczyt europejski przesunęły się o kilkanaście miesięcy, ale cel pozostaje niezmienny - dodał promotor.

W Obornikach wystąpi miejscowy bokser Tomasz Nowicki (8-0, 2 KO). - Swoją sumienną pracą treningową i dotychczasowymi wynikami Tomek zasłużył na walkę przed swoją publicznością. Jedno jego sportowe marzenie się spełnia, a kolejnym jest wywalczenie któregoś z regionalnych pasów dużej organizacji - przyznał Grabowski.

Swego czasu blisko pojedynku o mistrzostwo świata był Robert Parzęczewski (26-2, 16 KO). Plany pokrzyżowała ubiegłoroczna porażka z Uzbekiem Szerzodem Chusanowem (22-3-1, 10 KO), ale częstochowianin odniósł w tym sezonie już jedno zwycięstwo.

Kolejne walki wśród profesjonalistów stoczą medaliści mistrzostw kraju Kamil Bodzioch (6-1-1, 2 KO), Kamil Kuździeń (5-0), Mateusz Rzadkosz (11-0-1, 3 KO) i Maksymilian Gibadło (4-0), a zadebiutuje torunianin Patryk Tołkaczewski, finalista turnieju GROMDA 5 w boksie na gołe pięści.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.