Archiwum wiadomości z dnia: 2021-09-05

 
WIELKI TRYMUF ARKA WRZOSKA! REAKCJE POLSKICH DZIENNIKARZY BOKSERSKICH

Arkadiusz Wrzosek dokonał wczoraj na gali GLORY 78 w Arnhem wielkiej rzeczy - znokautował legendarnego Badra Hariego, jedną z największych gwiazd z historii K-1. Polak podniósł się trzy razy z desek i trafił potężnym wysokim kopnięciem, które okazało się ostatnim w walce. Oto reakcje polskich dziennikarzy bokserskich na historyczny trymuf Wrzoska. Polski boks składa dziś hołd polskiemu kick-boxingowi.
ADAMEK ZAWALCZY W MMA? 'BYŁA PROPOZYCJA'

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) poinformował w rozmowie z Marcinem Cholewińskim, że wróci po trzech latach przerwy na dwie walki w boksie zawodowym. Jak zwykle przy tym temacie związanym z pięściarzem z Gilowic, są zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu. W internecie więcej jest przeciwników. Na Twitterze wywiązała się dyskusja, w której uczestniczyli m.in. Andrzej Wasilewski oraz Mateusz Borek.


RAFAŁ JACKIEWICZ: BYŁ WP...L, ALE WALCZĘ CZTERY KATEGORIE WYŻEJ

Rafał Jackiewicz (51-29-3, 22 KO) żegnał się już z ringiem, ale ciągnie wilka do lasu. Były mistrz Europy i pretendent do mistrzostwa świata wagi półśredniej przegrał wczoraj z debiutującym na zawodowym ringu Bartkiem Gołebiewskim. Słodko-gorzką rozmowę z Rafałem przeprowadziliśmy już po gali w Kielcach, w których padło kilka śmiałych i szczerych deklaracji. Zapraszamy.HEARN: JOSHUA TO WCIĄŻ OGROMNY CHŁOP

25 września w Londynie na stadionie Tottenhamu Hotspur czeka nas walka mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z obowiązkowym pretendentem WBO Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO), byłym królem kategorii cruiser. Promotor Brytyjczyka, Eddie Hearn podkreśla, że mimo swojej bokserskiej przemiany Joshua nadal jest zawodnikiem o ogromnym rozmiarze fizycznym.
OFICJALNIE: HOLYFIELD ZMIERZY SIĘ Z BELFORTEM 11 WRZEŚNIA!

Po tym jak były mistrz świata sześciu kategorii Oscar De La Hoya (39-6, 30 KO) musiał wycofać się z walki z byłym mistrzem UFC, Brazylijczykiem Vitorem Belfortem (1-0, 1 KO), zakażonego koronawirusem Amerykanina zastąpił już oficjalnie jego rodak - 58-letni Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO), jedyny w historii czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej, a wcześniej niekwestionowany król wagi cruiser.23 PAŹDZIERNIKA GALA KP W ZAKOPANEM. CZERKASZYN W MAIN EVENCIE?

Według informacji na plakatach promujących Media & Fan Day z zawodnikami KnockOut Promotions w Nosalowym Dworze w Zakopanem, 23 października zostanie zorganizowana kolejna gala stajni Andrzeja Wasilewskiego z cyklu KnockOut Boxing Night. Obecnie podopieczni Andrzeja Liczika przebywają w znanym kurorcie, przygotowując się do kolejnych występów. Niewykluczone, że w pojedynku wieczoru gali w Zakopanem wystąpi niepokonany Fiodor Czerkaszyn (18-0, 12 KO).