ANDRE WARD: PACQUIAO POWINIEN ODEJŚĆ NA EMERYTURĘ

Trzeba wiedzieć kiedy, ze sceny zejść... W doskonałym momencie odszedł Andre Ward, jako niepokonany mistrz. I właśnie ten sam Ward namawia Manny'ego Pacquiao (62-8-2, 39 KO) do przejścia na sportową emeryturę.

"Pac-Man" dziesięć dni temu przegrał z Yordenisem Ugasem (26-4, 12 KO), mistrzem WBA wagi półśredniej, ale poważnie rozważa styczniowy rewanż. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

- Szedłem tą drogą, którą teraz idzie Manny. Dla takiego wojownika jak on naprawdę nie jest łatwo podjąć decyzji o sportowej emeryturze, a potem trzymać się konsekwentnie w tej decyzji z daleka od ringu. To będzie dla niego najtrudniejsza decyzja, jaką musiał podjąć w życiu. Musi spojrzeć na siebie w lustrze i powiedzieć sobie "Jeszcze trochę we mnie zostało, ale już nie na tyle, by rywalizować z najlepszymi". Nieważne ilu będzie go namawiała do zostania, nikt przecież nie może wejść w twoje buty. Trzeba popatrzeć na to wszystko nieco szerzej. Manny nie ma już dwudziestu lat, nie ma trzydziestu, tylko niedługo będzie miał 43. W tym wieku nie możesz już sparować trzy razy w tygodniu z pięcioma różnymi chłopakami. Nie możesz też trenować osiem-dziesięć tygodni do walki na wysokich obrotach. Walki w rękawicach ośmiouncjowych z tymi młodymi rywalami? Po prostu już chyba nie warto, Manny powinien moim zdaniem odejść - stwierdził Ward.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 31-08-2021 12:41:11 
Ta, odszedł w swoim PRIME i do końca nie spełniony .Kto odchodzi w wieku 33 lat ?
Andre Ward za bardzo bał się stracic zero w rekordzie więc odszedł i tyle .
 Autor komentarza: Polakos
Data: 31-08-2021 12:45:24 
Rzadko się zdarza żeby ktoś odszedł będąc na samym szczycie tak jak to zrobił Ward. Zdominował super średnią i półciężką, pokonał ówczesnego lidera kategorii półciężkiej i już chyba mu brakowało wyzwań. Pacquiao pewnie odszedł kilka lat za późno chociaż nawet 2 lata temu jeszcze notował wartościowe zwycięstwa więc też nie można powiedzieć, że się stoczył całkowicie. No i do końca podejmował wyzwania, czyli coś czego tak bardzo brakuje najlepszym w dzisiejszym boksie z drobnymi wyjątkami jak np. Canelo.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-08-2021 15:06:21 
"Szedłem tą drogą, którą teraz idzie Manny" początek wypowiedzi sprawia wrażenie jakby starszy kolega z większym dorobkiem doradzał młodszemu a jest przecież na odwrót (i z wiekiem i dorobkiem). Faktycznie Ward odszedł ze smrodem o tyle dużym, że odejście Pacmana teraz, z tą ostatnią porażką i tak wyglądałoby o niebo lepiej niż odejście Warda przy jego zwycięstwach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.