TOCZĄ SIĘ ROZMOWY W SPRAWIE WALKI HUNI vs FA - POTEM PARKER?

Justis Huni (5-0, 4 KO) był jednym z głównych faworytów do olimpijskiego złota w wadze super ciężkiej, jednak na miesiąc przed igrzyskami, w wygranej przed czasem walce z Paulem Gallenem, nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z turnieju w Tokio. Jakie teraz plany na tego utalentowanego 22-latka?

Australia kontra Nowa Zelandia? Idealne zestawienie. Wiedzą to oczywiście również promotorzy i negocjują jego walkę z Juniorem Fa (19-1, 10 KO).

Blisko dwumetrowy Fa był przez lata kojarzony z bilansu 2-2 z Josephem Parkerem (29-2, 21 KO) na ringach olimpijskich, ale jako zawodowiec nie rzucał na kolana. Kiedy doszło do jego walki numer pięć z Parkerem, tym razem w gronie zawodowców, nikt nie dawał mu najmniejszych szans. I przegrał, ale po dobrej, naprawdę równej walce.

- Chcemy zrobić mu to, czego nie potrafił zrobić Parker, czyli znokautować Fa. A jeśli to nam się uda, wówczas od razu możemy walczyć z Parkerem. I będziemy pewni naszej wygranej. Już miesiąc temu złożyliśmy ekipie Fa konkretną ofertę, oni nanieśli swoje poprawki, na które się zgodziliśmy. Oferujemy mu drugą najwyższą gażę w jego karierze, zbliżającą się do tej najwyższej za starcie z Parkerem. Z tego co słyszę prowadzone są jakieś rozmowy odnośnie walki Fa w Ameryce, teraz jednak ma na stole pieniądze, których na pewno nie zarobi w USA. Prawda jest taka, że on i jego ludzie obawiają się porażki z rąk kogoś, kto ma tylko pięć walk na koncie - mówi Dean Lonergan, promotor Huniego.

Pojedynek miałby się odbyć dopiero na przełomie lutego i marca. Wciąż jednak jest parę punktów spornych, o których mówi Brendan Bourke, jeden z dwóch obok Lou DiBelli promotorów Fa.

- Lonergan dużo mówi, ale wciąż nie mamy kontraktu i sprawy utknęły w martwym punkcie. Istnieje nadal pięć-sześć punktów spornych, których żaden zespół nie chce odpuścić. Jednym z nich jest lokalizacja, innym podziały procentowe przy sprzedaży PPV - powiedział Bourke.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.