UGAS PRZYSTĄPIŁ DO WALKI Z PACQUIAO MAJĄC ZERWANY BICEPS?

Szanowany lekarz medycyny sportowej Brian Sutterer, który zdobył popularność tłumacząc w serwisie Youtube kontuzje sportowców, zabrał głos po wczorajszym zwycięstwie mistrza świata WBA wagi półśredniej Yordenisa Ugasa (27-4, 12 KO) nad legendarnym Mannym Pacquiao (62-8-2, 39 KO). Według Sutterera potwierdziły się pogłoski sprzed walki i Ugas przystąpił do niej z kontuzją bicepsa.

MISTRZOWSKI POJEDYNEK PACQUIAO Z UGASEM: STATYSTYKI CIOSÓW >>>

- Byłem sceptyczny wobec pogłosek o zerwaniu bicepsa, ale po obejrzeniu powtórek widzę, że kontuzja jest jak najbardziej możliwa (...) Widać różnicę między lewym i prawym bicepsem, lewy nie jest symetryczny i naturalny, a w przeszłości oba wyglądały zdrowo (...) W większości przypadków naderwania dochodzi do kontuzji głowy długiej bicepsa. Natychmiastowa operacja nie jest wtedy konieczna, sportowiec będzie czuł różnicę podczas ruchu, ale nie będzie ona drastyczna. Jeżeli więc Ugas walczył z naderwanym bicepsem, to dokonał niesamowitego, ale jak najbardziej możliwego wyczynu - powiedział Sutterer.

Przypomnijmy, że kubański medalista olimpijski z Pekinu (w 2008 roku wywalczył na igrzyskach brąz, a w 2005 roku był mistrzem świata w boksie olimpijskim), który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Errola Spence'a Juniora, pokonał w Las Vegas Filipińczyka jednogłośną decyzją sędziów. Ugas od początku kontrolował pojedynek, choć Pacquiao sprawił, że walka była bardzo zacięta i do ostatniego gongu można było mieć wątpliwości, jak sędziowie ją widzą. Tym bardziej, że zdecydowanym faworytem większości kibiców i ekspertów był filipiński senator, jeden z najlepszych zawodników w historii boksu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-08-2021 12:59:02 
A Pacquaio z brakiem nogi, ale nie było widać, gdyż zastosowano metodę hologramu, więc transmisja doszła do skutku. Dla mnie niepotrzebne tłumaczenie, tym bardziej, że wygrał, a budowanie wizerunku w ten sposób, w dodatku na plecach wielkiej, aczkolwiek podstarzałej legendy chluby raczej nie przynosi. Pokazał kawał dobrego boksu był lepszy i zamian przystąpi do unifikacji. Myślę, że to wystarczająca nagroda za dobrze wykonaną robotę.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 22-08-2021 13:14:17 
puncher, to nie jest tłumaczenie, tylko z tego co widzę dość wiarygodna, opinia lekarska. Nie przyglądałem się bicepsowi Ugasa, ba, nawet nie słyszałem by Ugas coś gadał na ten temat. Ten lekarz nie jest związany z Ugasem, tylko gada o urazach sportowców..
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 22-08-2021 15:37:21 
czemu wprowadzacie w tytule newsa ludzi od razu w błąd, przecież to oczywiste, że nie da się uprawiać profesjonalnego sportu z zerwanym mięśniem/więzadłem, opanujcie się
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 22-08-2021 20:55:44 
Kumpel kiedyś ze złamaną noga tą cieńszą kością ukończył mecz w kosza więc wszystko sie da
 Autor komentarza: Callisto
Data: 23-08-2021 01:15:51 
Kiedyś ponoc podczas maratonu w latach 70 tych jeden z uczestników złamał kość śródstopia na kamieniu a potem jeszcze zerwał mięsień uda oraz wiązadła krzyżowe w drugiej nodze. Pomimo tego nie tylko dobiegł do mety ale był w pierwsze 10. Skąd o tym wiem? Otóż wszystko zmyśliłem oczywiście.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.