RANKING IBF: CIEŚLAK NAJWYŻEJ, MASTERNAK AWANSUJE

Federacja International Boxing Federation uaktualniła swój ranking. Przypomnijmy, że na wyciągnięcie ręki jest już walka Michała Cieślaka (21-1, 15 KO) o ten pas z zasiadającym na tronie Mairisem Briedisem (27-1, 19 KO).

Pojedynek Cieślak vs Briedis może odbyć się 24 września w Arenie Gliwice lub gdańskiej ERGO Arenie. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. W najnowszym zestawieniu IBF sklasyfikowano trzech Polaków - wszystkich w limicie kategorii cruiser. Nawet Pawła Stępnia (15-0-1, 12 KO), który jest przecież zawodnikiem wagi półciężkiej. Cieślak wciąż jest najwyżej, a na uwagę zasługuje awans o dwa oczka Mateusza Masternaka (44-5, 29 KO), który za jedenaście dni zmierzy się z Irańczykiem Mohammedem Ali Bayatem Faridem (17-2-1, 17 KO). Oto ranking IBF wagi junior ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-08-2021 22:47:50 
Przecież to ranking sporządzony przez jakichś idiotów. Na 13 miejscu Stępień, który nigdy w tej wadze nie boksował. Na 12 Mann, który oficjalnie zakończył karierę w październiku ubiegłego roku. Na dodatek figuruje jako reprezentant Kazachstanu, w którym się urodził, ale całą karierę (od juniora amatora) przeboksował w Niemczech jako Niemiec. Masternak bez boksowania awansował o 2 miejsca. Pewnie po wygranej nad "groźnym Irańczykiem" wskoczy przed Cieślaka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.