JOE SMITH BRONI PASA Z SALAMOWEM, NASTĘPNY W KOLEJCE JACOBS

Nici z unifikacji z Arturem Beterbijewem. Ale przed Joe Smithem Jr (27-3, 21 KO) i tak trudne zadanie. Mistrz świata WBO wagi półciężkiej spotka się z obowiązkowym pretendentem narzucanym przez federację.

Oficjalnym challengerem od jakiegoś czasu pozostaje Umar Salamow (26-1, 19 KO). O twardych pięściach Rosjanina na własnej skórze przekonał się choćby Norbert Dąbrowski. Ale przecież mało kto potrafi tak huknąć jak Smith, o czym z kolei przekonał się Andrzej Fonfara.

Obaj panowie dogadali już warunki kontraktów i podpisali umowę na walkę. Nie ma dokładnego terminu. Pojedynek pokazywany na ESPN ma odbyć się na przełomie października i listopada, wkrótce padnie konkretna data. Wszystko potwierdza współpromujący championa w limicie 79,4 kilograma Joe DeGuardia.

- Sala The Theater przy Madison Square Garden w Nowym Jorku wydaje się najbardziej logicznym wyborem miejsca tej walki. Chcielibyśmy, aby Joe bronił pasa właśnie tam - nie ukrywa DeGuardia.

Jeśli Smith obroni tytuł, prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale roku 2022 spotka się z Danielem Jacobsem (37-3, 30 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 17-08-2021 10:19:34 
Szkoda ze nie z Beterbievem
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-08-2021 12:27:58 
Mam nadzieję, że werdykt w walce Smith vs Sałamow będzie uczciwy, a nie taki wałek, jak z Własowem.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-08-2021 13:56:20 
A ja mam nadzieję, że teraz typy będą ostrożniejsze, bo poprzednio sporo osób z góry skreśliło Własowa... Joe to czołówka kategorii bez wątpienia, ale nie elita. Wybór rywali jednak nie zachwyca, lepszy byłby przeciwnik z pierwszej 10-ki, natomiast Jacobs to nie jest półciężki.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-08-2021 15:43:44 
Smith jest bez wątpienia bardzo grożny. W każdej walce swojego rywala zrani, albo przewróci. Ma wciąz swoje 5 minut, bo został (niezbyt uczciwie) mistrzem świata. Ale ile do topowych półcięzkich mu brakuje pokazał Bivol i wcześniej Barrera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.