RING TELEGRAM (9 SIERPNIA 2021)

Zapraszamy na kolejną dawkę informacji ze świata boksu w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Dawno temu pisaliśmy już o walce Mike'a Pereza (24-3-1, 15 KO) z Tonym Salamem (14-2, 9 KO), do której dojdzie 13 sierpnia podczas gali w Dubaju. Teraz pojedynek nabrał na znaczeniu, bo w stawce będzie interkontynentalny pas federacji WBA kategorii cruiser.

Amir Khan (34-5, 21 KO) i Terence Crawford (37-0, 28 KO) ponad dwa lata temu mierzyli się z sobą w ringu, a teraz wspólnie sparują w oczekiwaniu na kolejne walki. Khan wymarzył sobie odkładaną przez lata potyczkę z Kellem Brookiem, zaś Crawford patrzy z nadzieją, że uda się mu zakontraktować starcie z lepszym z dwójki Pacquiao vs Spence.

Kid Galahad (28-1, 17 KO) w sobotni wieczór sięgnął po wakujący tytuł mistrza świata wagi piórkowej federacji IBF na gali Eddiego Hearna, a kilkadziesiąt godzin później związał się z jego grupą Matchroom.

- Nie mogę do tej pory zrozumieć decyzji sędziego. Padłem na matę, ale szybko się poderwałem i mogłem kontynuować potyczkę - irytuje się Aleksander Chyżniak (-75kg), który na niewiele ponad minutę przed końcem walki o złoty medal olimpijski wagi średniej nadział się na lewy sierp Heberta Sousy i przegrał przed czasem. Na pocieszenie dostanie 80 tysięcy dolarów, ale gdyby stanął na najwyższym stopniu podium zarobiłby aż 120 tysięcy "zielonych"...

David Benavidez (24-0, 21 KO) ma nadzieję, że wygrana 28 sierpnia nad Jose Uzcateguim (31-4, 26 KO) doprowadzi go do walki z panującym mistrzem IBF, Calebem Plantem (21-0, 12 KO). Plant wciąż ma szansę na wypłatę życia i listopadowe starcie z Canelo. - Moja walka z Plantem miałaby sens dla obu stron. Mam wystarczająco duże nazwisko, by on zarobił dobre pieniądze na takiej potyczce. Tak więc po wygranej nad Uzcategui chciałbym spotkać się z Plantem - deklaruje Benavidez.

Tymczasem Plant ma już chyba rywala. W kuluarach słychać, że jeśli nic nie wyjdzie z listopadowego starcia z Canelo, a różnice w negocjacjach były bardzo duże, naprzeciw championa IBF w limicie 76,2 kilograma stanie były dwukrotny mistrz świata wagi super średniej, Anthony Dirrell (33-2-2, 24 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-08-2021 23:34:40 
I Dirrel znów będzie walczył o pas, cyrk. Naprawde super średnia jest słaba..
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-08-2021 23:56:01 
Nie jest słaba, tylko wujek Al trzyma jak kiedyś King pasy dla swoich. A jak przegrał przetarg na Quillin vs Korobow, to wolał "poprosić" Quillina, by ten oddał tytuł. A jak zrobi wyjątek na Wilder vs Fury, to tylko dlatego, że spodziewali się demolki na Furym po dwuletniej imprezie...
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-08-2021 01:53:58 
Bracia Dirrel to takie Shumenowy xD tam msuza byc jakies uklady, co prawda to bokserzy bardzo dobrzy technicznie ale kurwa ile mozna...

Chyzniak po porazce nie sral ogniem, ale jak widac jego team (cos pewnie jak u Wildera) podpowiedzieli mu ze ktos mu obsral zbroje.

Khan faktycznie chce jeszcze cos pograc, ja tam chetnie zobacze jak dostanie KO, chociaz mam dla niego szacunek za to ze mimo kruchej szczeki wychodzil do puncherow a nawet wyskoczyl do Canelo i wrecz go robil do czasu tragicznego konca.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-08-2021 01:55:51 
a co do pereza - w CW wyglada gorzej niz w ciezkiej, povetkin chyba zakonczyl kariere tego niezlego malego ciezkiego, ktory sam doprowadzil do kalectwa wielki postrach Abdusalamova - sama walka znakomita, final pozniejszych wydarzen przykry
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-08-2021 06:37:36 
O, Khan w końcu chce walczyć z Brookiem? Niech nie będzie taki w gorącej wodzie kąpany, niech jeszcze poczeka aż Brook zaliczy z dwie kolejne porażki przed czasem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-08-2021 10:00:46 
Chyżniak został znokautowany w finale i dostał 80 tysięcy dolarów tj. 340 tys. zł. Polscy mistrzowie olimpijscy dostają po 120 tys. zł, a dużo biedniejszą Ukrainę stać na 120 tys. USD za złoty medal. Różnie to można komentować, ale akurat w boks to nasze państwo powinno wpompować sporo kasy (duże premie nawet za zdobycie mistrzostwa Polski), jeśli chcemy mieć dobrych amatorów, a z nich potem dobrych zawodowców.

Benavidez niech się nie przymierza do Planta, tylko skupi na walce z Uzcateguim. Wenezuelczyk ma bardzo nierówną formę, ale kopyto w łapie i nie można go lekceważyć. To może być jedna z ciekawszych walk w tym roku.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-08-2021 11:07:08 
Anthony Dirrell to nie jest psychol i symulant, jak jego brat Andre. To solidny bokser, który ma już z górki, ale od biedy można go jeszcze przymierzyć do title shota. Na pewno bardziej na niego zasługuje, niż Szeremeta.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.