'ZADYMA' GROMADZKI: WYBIERAM GROMDĘ ZAMIAST BOKSU

Tomasz Gromadzki (11-4-1, 3 KO) to zawodowy mistrz Polski wagi półciężkiej, ale również tryumfator turnieju GROMDA, czyli walk na gołe pięści. Jaką drogą pójdzie "Zadyma"? Wygląda na to, że zostanie raczej w turniejach na gołe piąchy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 08-08-2021 14:07:52 
Gromadzki poza boksem prowadzi też zakład pogrzebowy, interes zazwyczaj intratny. Do tego najwyraźniej potrafi też liczyć. Ze swoimi warunkami fizycznymi w polskim zawodowym boksie mógłby być odpowiednikiem kogoś w stylu Sołdry. Na miejscu coś tam wygra, coś tam przegra, za granicą oberwie, wszystko za psie pieniądze. Przy czym nawet dla tych psich pieniędzy musiałby robić wagę, intensywniej trenować...

A w Gromdzie ma plażę. Jego umiejętności z naddatkiem wystarczą na amatorów i knajpianych schabów albo ustawkowych koksowników, jakich do Gromdy zgłaszają się całe tabuny. Wagi też robić nie musi, więc wystarczy tylko trochę potrenować, zrobić "jajcarski" wygląd i już jest zarobiony. Bo nie wierzę, że promuje Gromdę za dobre słowo i uśmiech Grabowskiego albo tych panienek.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-08-2021 14:18:21 
Nie ma co sie dziwic gromadzkiemu. Zawodowcem jest/byl przecietnym, po co ma sie wiec rozbijac po lokalnych galach za pare tysiecy zlotych, robiac wage i zbierajac po glowie przez wiele rund od zawodowcow. Tutaj co prawda krwawo i kontuzjogennie ale paradoksalnie zagrozenie jest mniejsze i ze swoimi skillami nie bedzie odstawal od absolutnie nikogo (lub nawet bedzie jedna z glownych postaci tego projektu). Jak juz zacznie notorycznie przegrywac, albo zdrowie nie pozwoli to z jego flow, wiedza i doswiadczeniem bedzie zapraszany do studio (co prawda lekka wada wymowy moze nie pomagac ale z drugiej strony jest charakterystyczna wiec to tez moze byc atut).
 Autor komentarza: BOXER
Data: 08-08-2021 21:00:45 
Aż do ciężkiego KO .Potem będzie za późno na ratunek .W Gromdzie wygrał już więc jest juz wielki a szkoda juz zdrowia .
 Autor komentarza: stanoski
Data: 08-08-2021 21:26:56 
Przykład Gromadzkiego pokazuje ile znaczy Gromda i ile znaczy to całe pierdolenie jakimi to nie kozakami są Ci uliczni fighterzy, no bo przecież oni się napierdalają na gołe piąchy. Wystarczył półzawodowiec z przyzwoitym wyszkoleniem z naturalną wagą 75-85kg i te 120 kilogramowe schaby dostają łupnia aż miło. Jednak co bokser to bokser.

To pokazuje, że bokserzy w walce wręcz na gołe pięści na ulicy rozjebaliby tych z Gromda jak dzieci.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 08-08-2021 23:09:47 
Chłopaki tracą zęby w walkach co pokazuje przykład właśnie Zadymy i bodaj Kubiszyna
W boksie to bardzo rzadkie przypadki.

Ciekawe czy ubezpieczenie uczestników obejmuje wstawienie implantów.
Może redakcja zapyta organizatorów...
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 08-08-2021 23:28:20 
@Stanoski
Boks na gołe pięści to przez cały czas boks. A Gromda, poza brakiem rękawic i "niekończącą się piątą rundą" od boksu zawodowego różni się niewiele. Jest sędzia, który pilnuje, żeby nie było kopnięć, gryzień, obaleń, wsadzania palców w oczy, rozrywania dziurek nosa i innych ulicznych smaczków. Dlatego zawodowy bokser z dużą amatorską i zawodową podbudową będzie tu zawsze lepszy od "zabijaków i ustawkowiczów".

Uliczna bójka to już zupełnie inna historia. Tutaj są krawężniki, mury, często kiepskie oświetlenie, dużo starć kończy się w parterze. W rękach przeciwników nagle pojawiają się różne "pomoce", takie jak nóż albo pałka teleskopowa. Często dochodzi do sytuacji "kilku na jednego". I w takich przypadkach "czysty" bokser nie stoi może na straconej pozycji, ale na pewno jest mocno do tyłu w porównaniu ze 120 kilowym, nasterydowanym schabem, który może się na takim bokserze zwyczajnie położyć.

W Gromdzie po zawodowych bokserów sięgnięto z wizerunkowej konieczności. Z początku formuła miała być chyba właśnie taka, że biją się "sterydy i schaby". Tyle że organizatorzy nie przewidzieli, że zwycięzca ich gali może natychmiast po niej udać się na ustawkę a potem wziąć udział w rozboju, nawet specjalnie się z tym nie kryjąc. Wizerunkowa katastrofa. Dlatego w kolejnych edycjach postarano się o to, żeby takich wpadek już nie było. Co siłą rzeczy skierowało uwagę włodarzy na gości pokroju Gromadzkiego i Kubiszyna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.