'CIĘŻKI' FRAZER CLARKE - PO MEDALU OLIMPIJSKIM PORA NA ZAWODOWSTWO

Frazer Clarke (+91kg) rywalizował o igrzyska w Londynie, ale w 2012 nie do ruszenia był Anthony Joshua. Cztery lata później przegrał rywalizację krajową z Joe Joyce'em. W końcu został numerem jeden w Wielkiej Brytanii, zdobył nominację olimpijską i wraca z Tokio z brązowym medalem wagi super ciężkiej. Teraz pora na nowy rozdział - boks zawodowy!

Clarke już dziewięć lat temu był kuszony przez promotorów, lecz jego marzeniem był medal olimpijski. W końcu dopiął swego. Ale jutro będzie obchodził 30. urodziny. Bardzo późno jak na zaczynanie kariery, więc Anglik ma zamiar narzucić ostre tempo.

- Gdyby ktoś mi powiedział dekadę temu, że będę medalistą olimpijskim, po prostu bym się zaśmiał. Jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia, ale każdy chyba wie, jaki będzie mój kolejny krok. Pora na boks zawodowy. Kibice czekali na to od kilku lat, a mi trochę szkoda, że to wszystko odłożyło się o kolejny rok przez przesunięcie igrzysk. Dzięki temu jednak nabrałem dużo ważnego doświadczenia. Pora więc na nową drogę, podążam śladami Joshuy i Joyce'a - powiedział Joyce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 06-08-2021 19:22:33 
"Frazer Clarke (+91kg) rywalizował o igrzyska w Londynie, ale w 2012 nie do ruszenia był Anthony Joshua." - oho, kolejny temat dla naszych nacymonów Rafała i Koshi ego :)


A tak serio, podziwiam za wytrwałość, zaliczył trzy olimpiady, by zdobyć w końcu brąz i w wieku 30-stu lat przechodzić na zawodowstwo.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-08-2021 20:16:04 
Joyce tez zaczynał póżno, a jest o krok od title shota. 30 dychy w tych czasach nic nie znaczą..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 06-08-2021 21:03:35 
Niby tak, ale Joyce jednak jest wyjątkiem, a nie normą. I faktycznie karierę poprowadzono mu bardzo dobrze. No zobaczymy, może z tym Clarkiem będzie podobnie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-08-2021 21:15:44 
Clarcke to raczej nie jest bokser na miarę Joshuy, ani nawet Joyce'a, ale na dojście do pozycji TOP10-20 ma. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, silnym ciosem, niezłą motoryką, znośną techniką. Tylko odporność na ciosy i kondycja są do zweryfikowania, bo na amatorskim ringu tego sprawdzić nie można. Weźmy np. takiego Medżidowa. Trzykrotny mistrz świata amatorów w superciężkiej, nigdy nie przegrał przed czasem, a w zawodowym debiucie leży w walce z bumem i zostaje znokautowany w 1 rundzie w 4 pojedynku. Zapewne sam się zdziwił, że ma szklaną szczękę.

U Clarcke'a problemem mogą być jego łuki brwiowe. Jeżeli w ciągu 2 walk po 2 rundy obydwa zostały rozbite, to znaczy że są bardzo wrażliwe i jest do wykonania robota dla specjalistów lekarzy.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-08-2021 22:31:24 
Emerytura będzie a w Anglii nie taka mała dlaczego Masternak zrezygnował z olimpiady?
 Autor komentarza: marcinm
Data: 07-08-2021 13:54:39 
@deeceWzp
Bo bedzie mial emeryture wosjkowa :D

A tak serio, zakladam ze Wasilewski mu naobiecywal walki o majstra + sytuacja ze swirusem, nie dawala gwarancji na igrzyska. Dodatkowo, na pewno nie bylby faworytem do medalu, wiec poswiecanie dlugiego okresu czasu na cos gdzie faktyczne szanse sa nie wielkie w przypadku wiekowego Mastera byly najwyrazniej nieoplacalne. W tym czasie przytulil troche siana za kilka walk i ma duza szanse na pas. Gdyby ta podroz zaczynal teraz (po IO) title shota doczekalby sie w wieku 36 lat, albo wcale.

Co do samego Clarcke, mozna powiedziec tyle co o niemal kazdym olimpijczyku (NIEMAL), ring zweryfikuje. Tak jak wspomnieli koledzy wyżej - kondycja i szczeka to beda kluczowe elementy do weryfikacji. Ile to juz mielismy kruchych albo zadyszanych amatorow, niedawno Medzidow, kilka lat wstecz Price, jeszcze kilka Harrison (chociaz on az taki cienki nie byl), w cruiser chociazby Chackiew czy Aleksiejew (tez pare lat wstecz)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.