JULIO CESAR LA CRUZ: W PARYŻU PO TRZECIE ZŁOTO OLIMPIJSKIE

Julio Cesar La Cruz ma już złoty medal olimpijski wagi półciężkiej z Rio i złoty medal olimpijski wagi ciężkiej z Tokio. Wygrywający tanecznym krokiem kolejne walki kubański technik zapoluje w Paryżu na trzeci złoty krążek.

Wielu powątpiewało, czy La Cruz będzie w stanie wygrywać walki w limicie -91 kilogramów z równą łatwością jak robił to na granicy dziesięciu kilogramów mniej. Czterokrotny mistrz świata nie zdejmuje jednak nogi z gazu. Kolejny cel? Złoto za trzy lata na kolejnych igrzyskach.

- Cała ekipa naszej reprezentacji mocno mnie motywowała i dała mi wiarę w siebie. Paryż? To tylko trzy lata, polecę więc tam i postaram się zdobyć trzeci złoty medal olimpijski - zapowiedział 31-letni La Cruz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 06-08-2021 13:25:18 
tanecznym krokiem znaczy obcierki z doskoku i ucieczka przed bombami
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-08-2021 13:35:43 
Zdobędzie złoty medal olimpijski w Paryżu, jeżeli boks znajdzie się w programie tej olimpiady. Już raz była mowa o wycofaniu boksu z powodu małego zainteresowania tą dyscypliną. A że jest ono znikome, to najlepiej świadczy ilość wpisów pod wątkami o boksie olimpijskim. Chodzi nie tylko o orga, ale i zagraniczne portale. Jeżeli już ktoś interesuje się olimpiadą w boksie, to najczęściej w kontekście przejścia jakichś zawodników na zawodowstwo.

Uważam, że konieczny w boksie olimpijskim jest powrót do normalnych rękawic (jak na zawodowstwie i jak w boksie amatorskim bodajże do przełomu lat 80./90.). Obecnie używane uniemożliwiają bokserom zwinięcie dłoni w pięść, co oznacza, że boks amatorski to w praktyce zawody w biciu "z liścia". Elementy siły ciosu i odporności są praktycznie pozbawione znaczenia, a nokauty trafiają się w ilości 1 na 100 walk.
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 06-08-2021 14:24:35 
Rękawice to raz, do tego sędziowie muszą przestać pkt maszynkowym sposobem, bo naprawdę część walk wyglądała jak zawody w berka. Ja osobiście bym jeszcze chciał wydłużenia pojedynków o te 2-3 rundy tak żeby można było w większym stopniu grać na zmęczenie przeciwnika
 Autor komentarza: nonitek
Data: 06-08-2021 15:22:03 
Potencjalne wycofanie boksu z igrzysk nie było związane z niskim zainteresowaniem dyscypliną, tylko wątpliwymi sprawozdaniami finansowymi aiba i powiązaniami zarządu ze światem przestępczym.
Wydaje mi się, że jest wiele sportów bardziej niszowych niż boks na igrzyskach
 Autor komentarza: tysiok
Data: 06-08-2021 15:25:50 
Dla tych, którzy przegapili:
https://eurosport.tvn24.pl/tokio2020/tokio-2020-kubanczyk-julio-cesar-la-cruz-zdobyl-zloto-w-kategorii-ciezkiej-boks,1072807.html
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-08-2021 16:28:28 
@nonitek
Jak ktoś chce się do boksu przyczepić, to szuka pretekstu. Ja przypominam sobie 2 takie momenty, gdy dyskutowano o usunięciu boksu z igrzysk. Za drugim razem chodziło o to, o czym piszesz, ale wcześniej powodem miała być jego rzekoma szkodliwość dla zdrowia (jakby inne dyscypliny nie szkodziły, takie podnoszenie ciężarów praktycznie robi z człowieka inwalidę jeszcze przed 40.). Generalnie chodzi o to, że boks amatorski to ma jeszcze kibiców w osobach takich starych dziadów jak ja, a młodzieży w ogóle nie rajcuje. A nie rajcuje bo jest po prostu nudny. Więc jak moje pokolenie wymrze, to nie będzie komu boksu amatorskiego oglądać. Na razie zmniejszono ilość kategorii i medali, co jest niepokojące. Ale mam nadzieję, że do Paryża boks jeszcze dociągnie i ja też.
 Autor komentarza: heinz
Data: 07-08-2021 08:27:14 
Mnie Kubańczycy nie nudzą. Dramatycznie za to ogląda się judo, zapasy czy taekwondo na igrzyskach.

Boks olimpijski to troche inny sport. Część z tych zawodników to wirtuozi, przy tym na każdej imprezie muszą powalczyć z równie mocnymi, a nie w dwudziestej walce jak zawodowcy.

Co kto lubi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.