RING TELEGRAM (4 SIERPNIA 2021)

Prezentujemy Wam obszerną dawkę wiadomości ze świata boksu zawodowego w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Starcie Davida Benavideza (24-0, 21 KO) z Jose Uzcategui (31-4, 26 KO), zaplanowane na 28 sierpnia w Phoenix, ma status eliminatora do tytułu WBC kategorii super średniej. W perspektywie jest więc walka ze sławnym Canelo, choć tego raczej trudno zmusić do czegokolwiek...

Jaime Arboleda (16-2, 13 KO) i Jonathan Barros (43-7-1, 22 KO) skrzyżują rękawice 19 sierpnia w Panama City. Arboleda to miejscowy bohater, zaś jego rywal to były dwukrotny mistrz świata. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund w kategorii super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej.

Federacja WBO wyznaczyła na poniedziałek przetarg na organizację walki Jamela Herringa (23-2, 11 KO) z Shakurem Stevensonem (16-0, 8 KO). Na wieść o tym obozy obu zawodników wzięły się w garść, podeszły raz jeszcze do negocjacji i tym razem szybko osiągnięto porozumienie, dzięki czemu przetarg nie będzie już potrzebny. - Zawarliśmy umowę, teraz czekamy już tylko na datę walki - poinformował James Prince, menadżer Stevensona.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o tym, że zasiadający na tronie WBO Terence Crawford (37-0, 28 KO) został zobowiązany przez federację do starcia z Shawnem Porterem (31-3-1, 17 KO). - Pracujemy zakulisowo nad dopięciem tego pojedynku. Ale jeśli ma do niego dojść, musi odbyć się w listopadzie. Moim zdaniem mamy bardzo duże szanse nad dopięciem tej potyczki - mówi Bob Arum, promotor Crawforda, championa wagi półśredniej.

Należący do szerokiej czołówki kategorii cruiser Isaac Chamberlain (12-1, 6 KO) wróci między liny 10 września w Coventry. Po punktowej porażce trzy i pół roku temu z Lawrence'em Okolie mający liczne problemy zdrowotne Chamberlain stoczył tylko trzy walki. Teraz, po udanej operacji barku, Isaac podobno jest gotowy na najlepszych w limicie 90,7 kilograma.

Devin Haney (26-0, 15 KO) - mistrz WBC wagi lekkiej, rozważa przenosiny do limitu 63,5 kilograma na starcie z Mikeyem Garcią (40-1, 30 KO). Tak przynajmniej twierdzi współpracujący z nim promotor Eddie Hearn. Wszystko przez to, że Haney... nie może znaleźć w lekkiej poważnych wyzwań. Dziwne to, biorąc pod uwagę, że w lekkiej są tacy zawodnicy jak Garcia, Lopez, Davis czy Łomaczenko.

Wspomniany Ryan Garcia (21-0, 18 KO) ma wrócić do akcji w październiku podczas gali w Los Angeles. Popularny 22-latek sam podzielił się tą informacją z kibicami w swoich mediach społecznościowych. Wcześniej informowaliśmy, że najpoważniejszym kandydatem na rywala "KingRy" jest Joseph "Jo Jo" Diaz Jr (32-1-1, 15 KO).

Amir Khan (34-5, 21 KO) latami omijał tego zawodnika, teraz jednak sam rzuca wyzwanie Kellowi Brookowi (39-3, 27 KO). - Rozpocząłem już lekkie treningi i chcę walki z Brookiem pod koniec tego roku. Jestem gotowy na taką potyczkę i nie wiem czemu nagle Brook tak ucichł. Mierzyłem się z takimi facetami jak Canelo i Crawford, czy naprawdę ktokolwiek wierzył więc, że przestraszę się Brooka? - mówi Khan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-08-2021 17:31:09 
He, he, dowcipniś z tego Amirka. "Mierzyłem się z takimi facetami jak Canelo i Crawford". Zapomniał dodać, że po tym mierzeniu się zeskrobywano go z ringu. Nasz Arturek Szpilka też miałby się czym pochwalić, bo mierzył się z Wilderem, Chisorą, a nawet Różańskim, o Radczence nie wspominając.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-08-2021 18:00:54 
Walka Brooka z Khanem wciąż się świetnie sprzeda w UK, chętnie zobaczę nawet teraz takie zestawienie..
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-08-2021 18:02:24 
A co do Chambarleina to jak pokaże takie nudy jak we wspomnianej walce z Okolie, to może nie wracać. Ta walka była jedną na najgorszych jakie moje ozy widziały w ostatnich 10 latach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.