ELLERBE: GERVONTA DAVIS CIĘŻKO ZNOKAUTOWAŁBY KEITHA THURMANA

Mistrz świata trzech kategorii wagowych Gervonta Davis (25-0, 24 KO) kontra były pełnoprawny mistrz świata wagi półśredniej Keith Thurman (29-1, 22 KO)? Plotki o takiej walce krążą coraz częściej i postanowił się do nich odnieść człowiek odpowiedzialny obecnie - wraz z Floydem Mayweatherem - za prowadzenie kariery Davisa.

BRADLEY: RYAN GARCIA I GERVONTA DAVIS SĄ DLA SIEBIE STWORZENI >>>

- "Tank" nie jest "półśrednim", a Keith potrafi dawać z siebie wszystko, mam dla niego wiele szacunku. Ale to pojedynek, który zorganizowałbym w dwie sekundy. Gervonta ciężko znokautowałby dziś Keitha. Uwierzcie mi, jeżeli Thurman na poważnie chce tego starcia, to wystarczy do mnie zadzwonić i robimy pojedynek. Ale wątpię w powagę jego intencji - powiedział Leonard Ellerbe, dyrektor generalny promującej Davisa grupy Mayweather Promotions.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej dotychczas walce Davis pokonał przez TKO w jedenastej rundzie Mario Barriosa w czerwcu tego roku, zdobywając pas WBA regular wagi junior półśredniej.

Natomiast Thurman walczył ostatni raz w lipcu 2019 roku, przegrywając niejednogłośnie z Mannym Pacquiao i tracąc tytuł WBA.

W tej chwili bardziej realistyczny niż walka Davis vs Thurman wydaje się inny pojedynek: ludzie Davisa chcą podobno sprawdzić możliwość zorganizowania walki z byłym mistrzem świata wagi super piórkowej i byłym olimpijczykiem, 28-letnim Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia Josephem Diazem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.