JUTRO I POJUTRZE KOSZEWSKA I WÓJCIK POWALCZĄ O ĆWIERĆFINAŁ OLIMPIJSKI

We wtorek i środę czekają nas wielkie emocje w olimpijskim turnieju w Tokio. O awans do ćwierćfinału walczyć będą Karolina Koszewska (-69kg) i Elżbieta Wójcik (-75kg).

Obie mają bardzo trudne rywalki, ale Polki to znakomite, utytułowane pięściarki i liczymy na ich zwycięstwa.

Karolina Koszewska jako pierwsza Polka w historii wygrała pojedynek w zawodach kobiet na Igrzyskach Olimpijskich. W Londynie to nie udało się Karolinie Michalczuk (-51kg), która walczyła z wielokrotną mistrzynią świata Hinduską Mary Kom, w Rio nie mieliśmy swoich pięściarek, zaś w Japonii Karolina Koszewska w 1/16 finału pokonała z Szachnozę Junusową z Uzbekistanu.

Jutro o godzinie 6:54 rano Karolina spotka się z Turczynką Busenaz Surmeneli. W 2019 roku Polka zdobyła złoty medal Igrzysk Europy, a Busenaz Surmeneli została mistrzynią świata i wywalczyła brąz podczas Mistrzostw Europy.

W środę jeszcze wcześniej, o godzinie 5:18, Elżbieta Wójcik, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Igrzysk Europy 2019, zmierzy się w Kokugikan Arena z Nouchką Fontijn. Holenderka jest wicemistrzynią igrzysk w Rio de Janeiro, trzykrotną wicemistrzynią świata oraz triumfatorką Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich.

Obie polskie pięściarki awansowały na IO w Tokio z rankingu światowego, a na wysokie miejsca pracowały latami. Przed nimi pojedynki 1/8 finału, a potem miejmy nadzieję walki o medale. Niestety z turniejem pożegnali się już Sandra Drabik (-51kg) oraz Damian Durkacz (-63kg).