GASSIJEW: BĘDĘ KIBICOWAŁ USYKOWI W WALCE Z JOSHUĄ

Murat Gassijew (28-1, 21 KO) w rozmowie z rosyjskimi mediami przyznał, że będzie trzymał kciuki za Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO) we wrześniowym starciu o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO). Rosjanin jest wyraźnie podekscytowany tą walką i porównuje ją do jednego z pojedynków, który odbył się kilka lat temu na gali w Moskwie. 

Dziennikarz zadał pytanie Gassijewowi czy ten będzie oglądał pojedynek Ukraińca z Brytyjczykiem, który planowo ma zostać zorganizowany 25 września na przepięknym i nowoczesnym stadionie Tottenhamu w Londynie.

- Pewnie, że tak. Nie mogę doczekać się tej walki. To jest ogromne wydarzenie, spotkają się dwaj mistrzowie olimpijscy. To tak jak w pojedynku Władimira Kliczki z Aleksandrem Powietkinem, ta sama skala. Lub jak np. potyczka Joshua-Kliczko, ale zbliżający się pojedynek porównałbym bardziej z tym pierwszym starciem. 

W 2013 roku Władimir Kliczko zmierzył się z Moskwie z Aleksandrem Powietkinem. Ukrainiec jest mistrzem olimpijskim z Atlanty z 1996 roku, Powietkin z kolei złoty krążek zdobył na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Zarówno Usyk, jak i Joshua, zdobyli mistrzostwo olimpijskie podczas igrzysk w Londynie dziewięć lat temu. Redaktor zapytał Rosjanina dlaczego nie porówna wrześniowego wydarzenia ze swoim pojedynkiem z Usykiem. 

- Joshua to światowa supergwiazda, to są różne poziomy. Postaramy się osiągnąć ten szczyt w przyszłości - odpowiedział Gassijew. 

- Będę kibicował w tej walce Saszy, mówimy w tym samym języku. Trudno przewidzieć jak zakończy się ta walka, ale uważam, że wszyscy będą zadowoleni - zakończył piekielnie bijący były mistrz świata wagi junior ciężkiej, który kilka dni temu po długiej przerwie zadebiutował w końcu w królewskiej dywizji. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-07-2021 18:09:33 
Nie dziwię się, pochwalić się, że przegrał z takim kozakiem to jest coś, a i może w niedalekiej przyszłości rewanż udałoby się zorganizować, tylko oklep znowu murowany.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 25-07-2021 19:39:16 
Ja bym nie skreślał Murata w HW, jak to wielu już zrobiło. Chciałbym go zobaczyć za rok i powiedzmy 2-3 walki dalej.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-07-2021 19:57:54 
Ja go nie skreślam z małym ciężkimi, może dać świetne walki, to kwestia zestawień, a przy odrobinie szczęścia to i walka o tytuł byłaby o krok.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 25-07-2021 22:26:33 
Ja bym zaczął od tego, czy Murat sam jest małym ciężkim, bo to nie jest takie jednoznaczne. W ogóle u niego mamy wiele pytań - czy wygrzebał się w 100% z kontuzji? Jest młody, czy przez te 2 lata się rozwijał i czy jest w stanie rozwijać się nadal? Co z CW jest w stanie przenieść do HW? Ja bym się nie spieszył z wyznaczaniem mu sufitu możliwości zanim pojawią się odpowiedzi na te pytania.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.