RING TELEGRAM (22 LIPCA 2021)

Sezon urlopowy powoli dobiega końca i znów bardzo dużo zaczyna się dziać w świecie boksu. Prezentujemy Wam obszerny skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

- Zobaczycie mnie w akcji pod koniec roku - zapowiada Trevor Bryan (21-0, 15 KO), posiadacz pasa WBA Regular wagi ciężkiej.

Fanlong Meng (16-0, 10 KO), oficjalny pretendent do pasa IBF wagi półciężkiej, związał się promotorskim kontraktem z Garrym Jonasem i jego grupą Probox Promotions.

Złapany na dopingu Jean Pascal (35-6-1, 20 KO) najpierw został pozbawiony przez federację WBA pasa "regularnego" wagi półciężkiej, a teraz odszedł od niego trener Stephan Larouche.

Edgar Berlanga (17-0, 16 KO) i jego menadżer Keith Connolly roztaczają wraz z promotorem Bobem Arumem plan na najbliższy rok, podczas którego ma stoczyć cztery walki. Zgodnie z tym planem stajnia Top Rank ma położyć nacisk na rozreklamowanie marki Berlangi i sprawić, że jego nazwisko będzie znane po dwunastu miesiącach amerykańskiej publiczności, nie tylko tej bokserskiej.

Brytyjscy kibice kochają śpiewać, a utwór "Sweet Caroline" to już klasyka stadionów i hal przy okazji gal. Dlatego też Eddie Hearn chce ściągnąć 80-letniego Neila Diamonda, który rozsławił tę piosenkę, by ten zaśpiewał ją tuż przed pojedynkiem Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Będzie mu wtórować 65 tysięcy kibiców, bo tyle biletów przygotowano na ten pojedynek. A to, że sprzedany zostanie komplet, jest równie pewne jak zmarszczki po 70-tce...

Przed drugą walką w wadze ciężkiej Murat Gasijew (27-1, 20 KO), były zunifikowany mistrz kategorii cruiser, zanotował 106,5 kilograma. Jego rywal - Michael Wallisch (22-4, 15 KO), wniósł na skalę 102,6 kg.

Firat Arslan (48-9-3, 33 KO) to dziarski 50-latek. W sobotni wieczór w swoim własnym centrum treningowym w Goeppingen spotka się z Rubenem Eduardo Acostą (38-17-5, 13 KO). Arslan to były mistrz WBA kategorii cruiser.

Callum Smith (27-1, 19 KO) wróci nie tylko w nowej wadze - półciężkiej, ale również z nowym trenerem. Od teraz w jego narożniku stanie doświadczony amerykański ekspert, James "Buddy" McGirt.

Iwan Baranczyk (20-2, 13 KO) przegrał w październiku, ale wraz z Jose Zepedą dali walkę roku 2020. Białorusin wróci do akcji 29 sierpnia potyczką z Montaną Love'em (15-0-1, 7 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.