ALEXAS KUBICKA ZAWIESZONA PRZEZ POLSKĄ AGENCJĘ ANTYDOPINGOWĄ

Osiemnastoletnia Polka Alexas Kubicka, m.in. młodzieżowa mistrzyni Europy z 2020 roku w wadze 51 kg, została ukarana przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA).

Kara zastosowana wobec Kubickiej to dwuletnia dyskwalifikacja. Jak poinformował dyrektor POLADA Michał Rynkowski w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Mateuszem Fudalą, "bezpośrednią przyczyną naruszenia przepisów było stwierdzenie obecności zabronionej substancji w próbce pobranej od sportowca w postaci indepamidu. To diuretyk, który służy do maskowania innych substancji zabronionych, albo do zbijania wagi (...)"

Obie przebadane próbki (A i B) dały wynik pozytywny, ale młodej pięściarce przysługuje prawo do odwołania. 

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kielcach Kubicka przegrała w ćwierćfinale kategorii 51 kg po bardzo zaciętej i brutalnej walce 0:5 (28:29 i cztery razy 27:30) z Hinduską Babyrojisaną Chanu Naorem, poźniejszą złotą medalistka kieleckiego turnieju.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 16-07-2021 18:25:27 
Chyba błąd... powinno być Kubicki ;-p
Na youtubie krąży filmik o pewnej pani ze środowiska mma, której głos z biegiem kariery zminia się na bardziej "wyrazisty".
18 letnia zawodniczka ....hmmm fajny ten klub bokserski, taki z wiedzą i dobrze dobranymi "odżywkami".
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-07-2021 18:48:29 
No i po roli w "Dynastii" :)
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 16-07-2021 19:07:38 
Bo trzeba myśleć :) Jak się chce brać Indapamid, to trzeba się najpierw postarać o diagnozę nadciśnienia :P W wieku 18 lat to trudne, ale nie niemożliwe. Szczególnie w Polsce. I wtedy można brać do woli, tylko trzeba przedtem zgłosić. Dlatego myślę, że raczej się nie płukała, tylko brała, żeby dobić wagę. W olimpijskim boksie ważenie jest codziennie rano, w dniu walki, przed każdą rundą zawodów. Więc wagę się robi ciężko a utrzymuje jeszcze trudniej. I pewnie myślała, że się wywinie. No nie wyszło. Myśleć trzeba, panienko Alexas. Albo wynająć myśliciela :P
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 16-07-2021 21:52:19 
Tak polzartem polserio, teraz wiem, czemu wyglada jak facet i za grosz nie widac w niej kobiety haha 🤣
 Autor komentarza: marcinm
Data: 16-07-2021 23:57:33 
hehe troche przesadzacie z tą urodą - po 1. nie ma info o zadnym tesciu, po 2. mimo, ze dziewczyna nie jest zbyt atrakcyjna (patrzac na to foto) to raczej nie ma tu widocznych zmian kuracji tesciem no i po 3. w tresci jest napisane, ze to diuretyk (pierdolenie, ze moglaby tym cos zamaskowac bo sa o wiele lepsze srodki, jedyny racjonalny powod to wlasnie zbijanie wagi).

Zapewne jakis lek med Janusz Kowalski wystawi jej kwit, ze miala kamyk w nerce i musiala go wysikac ale akurat w osiedlowej aptece nie ma innych prochow, albo ze faktycznie zmaga sie z nadcisnieniem - ma to po ojcu ktory wazy 150kg przy wzroscie 165 i pije od 30 lat xD.

Oczywiscie sie smieje - na pewno sama nie wpadlaby na takie pomysly jak diuretyk - powinna podziekowac swojemu teamowi i oni tez powinni dostac bana.

Tzn powinni zgodnie z obowiazujacymi przepisami bo jak dla mnie to kazdy powinien walic co chce i ile chce, nawet jakby do ringu mieli wchodzic z 4 rekoma i 2 glowami (zwlaszcza na zawodostwie, ale jak tutaj gra sie toczy o prymat swiatowy w jakiejs dyscyplinie - to czemu nie)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.