WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 12 LIPCA 2021

To co lubicie najbardziej, czyli o tych największych i najmocniej bijących. Bo w wadze ciężkiej dzieje się dużo ciekawego.

- Wniosę do wagi ciężkiej emocje i niebezpieczną atmosferę. Chcę zgotować im piekło - mówi Tommy Welch (3-0, 3 KO), syn Scotta Welcha (22-4, 17 KO), byłego pretendenta do pasa WBO (porażka w 1997 roku z Henrym Akinwande wysoko na punkty dop. Redakcja).

- Anthony ma pojedynek 25 września, więc tak duża walka w grudniu nie wchodzi w grę. Ale już rozmawiamy w sprawie pełnej unifikacji na przełomie stycznia i lutego. Wtedy właśnie może dojść do starcia Joshua kontra Fury - mówi Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO).

Dillian Whyte (28-2, 19 KO) próbuje nakłonić federację WBC do wsadzenia go w miejsce Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), tak by Dillian mógł spotkać się z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBC. - Czyż nie po to wymyślono pas w wersji tymczasowej, żeby taki zawodnik mógł wskoczyć w miejsce kontuzjowanego czy chorego mistrza? Zróbcie ze mnie pełnoprawnego mistrza, a ja stoczę walkę z Wilderem - mówi Whyte.

Raphael Akpejiori (12-0, 12 KO) - nigeryjski olbrzym, niedoszły koszykarz ligi NBA, dopomina się o walki z najlepszymi, a póki co już w pierwszej rundzie odprawił Stevena Lyonsa (5-7-1, 2 KO). - Moja wymarzona walka? Chciałbym teraz zmierzyć się z Tysonem Furym bądź Dillianem Whyte'em - nie ukrywa Akpejiori, którego szkoli wielki mistrz wagi półciężkiej sprzed lat, Glen Johnson. 30-letni Nigeryjczyk mierzy 203 centymetry i waży w okolicach 115 kilogramów.

- Wrócę prawdopodobnie we wrześniu, teraz pracujemy nad rywalem. Opcjami są Luis Ortiz oraz Dillian Whyte - przekonuje Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-07-2021 12:36:22 
Tommy Welch nie zrobi kariery w HW, bo nie ma wystarczających warunków (na oko jakieś 185 cm wzrostu). Chyba większe szanse miałby w kategorii bridger. W swojej ostatniej walce pokonał przez TKO2 "groźnego Węgra" o nazwisku Kutasi.

Anthony już raz przymierzał się do walki z kimś tam po planowanej wygranej nad Ruizem. Historia lubi się powtarzać.

Pomysł Whyte'a bardzo dobry, ale za mało czasu na jego realizację. Chyba nic z tego nie będzie.

Whyte rwie się do walki, Akpejiori rwie się do walki z Whyte'em (bo Fury niedysponowany). Niech walczą. Byłoby ciekawe zestawienie i niezła kasa do wzięcia w UK.

Ruiz też chce walczyć z Whyte'em? Super opcja, w której dla mnie faworytem byłby Whyte. Ruiz vs Ortiz też może być, z tym że w tym układzie trudniej wskazać faworyta. Na punkty tego nie widzę. Albo Ortiz przez wczesne KO, albo Ruiz przez późne KO.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-07-2021 15:43:32 
Z Ruizem dowolny zawodnik górnej 15 boxrecu jest faworytem. Może Yokę chciałbym zobaczyć w jakiejś wiekszej walce, zanim powiedziałbym to z pewnością, ale reszta j.w.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 12-07-2021 18:52:12 
WBC powinno dać Fury'emu tytuł "mistrza w zawieszeniu", z możliwością walki o tytuł, kiedy mu się w końcu zachce i zamiast organizować Fury vs Wilder III (która i tak się nie odbędzie) zrobić walkę Wilder vs Whyte, o pełnoprawny tytuł.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.