SASZA SIDORENKO PRZED SZANSĄ ODZYSKANIA TYTUŁU MISTRZYNI EUROPY

Aleksandra "Sasza" Sidorenko (9-0, 1 KO) wróci na ring we wrześniu i stanie przed szansą odzyskania tytułu mistrzyni Europy wagi lekkiej.

Polsko-ukraińska pięściarka sięgnęła po pas EBU w 2017 roku po wygraniu każdej z dziesięciu rund z Isabelle Pare. Potem jednak zrobiła sobie przerwę w karierze na macierzyństwo. Wróciła do sportu, wygrała dwie walki i została wyznaczona do potyczki o wakujący tytuł europejski w limicie 61,2 kilograma z Jeleną Janicijević (3-1, 2 KO).

Niedawno odbył się przetarg na organizację tego pojedynku. Wygrał go Mariusz Grabowski, promotor Sidorenko, i zaprezentuje tę walkę na swojej gali Tymexu za dwa miesiące.

36-letnia Serbka w ostatnim występie pokonała wysoko na punkty inną Polkę, Karinę Kopińską. Wcześniej znokautowała mocno promowaną w Szwecji Joannę Ekedahl (wtedy 8-0). Co ciekawe Sidorenko w ostatniej walce również spotkała się z Kopińską i też zwyciężyła wysoko na punkty. Wkrótce poznacie więcej szczegółów wrześniowej gali.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 09-07-2021 00:49:57 
O! Promotor ten sam, więc byłaby gratka dla
"fanów spływów pontonowych" aby doprowadzić do walki Sidorenko z Shazą w jakimś umownym limicie. Ja chętnie zobaczyłbym tą walkę...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.