FURY: USYK TO NAJTRUDNIEJSZY DOTYCHCZAS TEST DLA JOSHUY

W grudniu Hughie Fury (25-3, 14 KO) wygrał z Mariuszem Wachem na gali, której walką wieczoru było starcie czempiona IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Kubratem Pulewem. 25 września Joshua będzie walczył z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) na gali w Londynie, podczas której wystąpić może również Hughie. Twierdzi on, że walka z Ukraińcem jest najtrudniejszym dotychczas testem dla AJ'a.

BELLEW: USYK Z ŁOMACZENKĄ BĘDZIE JESZCZE TRUDNIEJSZY DLA JOSHUY >>>

- Zrobiłem postępy, ale moje najlepsze walki wciąż przede mną. Pracuję nad wieloma elementami. Porażki, które poniosłem, potraktowałem jak lekcje. Jestem dzięki nim bardziej głodnym zawodnikiem (...) Chciałem rewanżu z Aleksandrem Powietkinem, ale on skończył karierę. Jestem gotowy na każdego i chcę się włączyć do walki o tytuły - powiedział Fury, który zajmuje obecnie czternaste miejsce w rankingu IBF. 

- Usyk to bardzo dobry, bardzo mądry i niewygodny zawodnik. To najtrudniejszy dotychczas test dla Joshuy. AJ robi postępy i powinien wywierać stałą, inteligentną presję. Usyk będzie starał się schodzić z linii ciosu i używać różnorodnych kątów ataku. Myślę, że zrobił dobrą robotę w walce z Dereckiem Chisorą. Mimo wszystko w starciu z Joshuą stawiam na rodaka, gdyż tak jak mówiłem: on ulepsza swój boks, przeszedł długą drogę. Będzie miał przy tym przewagę rozmiaru, która może odegrać rolę - dodał Brytyjczyk.

- W tym miesiącu mój kuzyn Tyson Fury walczy z Deontayem Wilderem. Wilder chce zemsty i nie można go w ringu lekceważyć nawet na sekundę. Jeżeli Tyson zachowa koncentrację, wyobrażam sobie podobny koniec walki jak w lutym zeszłego roku (Fury pokonał wtedy Wildera przed czasem - przyp.red.) - skwitował temat 26-letni Hughie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 03-07-2021 07:51:20 
Usyk nie jest największym testem dla Joshuy, ma swoje szanse ale jest Underdogiem, niby może wypunktować Joshue, niby może go zmęczyć i zastopować pod koniec, ale oba scenariusze są bardziej możliwością niż realnym scenariuszem, Anglik jest dość sporym faworytem, szczególnie po dwóch nienajlepszych występach Ukraińca w HW
 Autor komentarza: lou
Data: 03-07-2021 10:13:15 
Usyk ma szanse z Antonim, ale najtrudniejszą walką dla Joshuy to był pojedynek z Władimirem Kliczką nie licząc sensacji z Ruizem.
 Autor komentarza: TrockiBrunon
Data: 03-07-2021 20:15:39 
nie zgadzam się z najtrudniejszym testem.
owszem usyk to dobry bokser, w pewnych aspektach aspirujący do byciw nazywanym "wybitnym" ale dziwnie spokojny jestem o AJa w tej walce.
usyk to jest szkoła, to jest balet bokserski, to jest podziwianie aspektów technicznych, pracowitości itp. ale na zawodostwo w ciężkiej brak mu powera.
nawet jak przegra to jest to człowiek którego mozemy podziwiać... np w walce z cieniem, u niego pięknem jest boks jako nauka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.