UNIFIKACJA W PÓŁCIĘŻKIEJ - BETERBIJEW vs SMITH JR

Artur Beterbijew (16-0, 16 KO) jest wymieniany jako potencjalny rywal Saula Alvareza (56-1-2, 38 KO) na przełomie zimy i wiosny, ale póki co obaj poszukają unifikacji w swoich limitach.

Nie jest tajemnicą, że Canelo poluje na czwarty i ostatni pas kategorii super średniej, czyli walkę z Calebem Plantem. Z kolei rosyjski niszczyciel ma już pasy IBF i WBC wagi półciężkiej, a teraz trwają negocjacje w sprawie jego potyczki z championem WBO, równie mocno bijącym Joe Smithem Jr (27-3, 21 KO).

O przymiarkach do tej walki słyszymy od dawna, teraz jednak pojawiają się konkrety. Pojedynek wstępnie zaplanowano w sławnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Proponowana data to 18 września.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-07-2021 10:42:26 
"The sky is the limit"

Saul "Canelo" Alvarez :))
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-07-2021 10:44:14 
Smith to fizol, Beterbijew - fizol z techniką. Wynik jasny jak słońce. Ale spoko, niech walczą.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 01-07-2021 10:57:26 
@Stieczkin - teoretycznie zgoda, ale przy Beterbijewie trzeba dopisać: Świetny fizol z techniką, tylko już mocno wyniszczony kontuzjami i rzadko startujący, co było widać w ostatniej walce ;)
 Autor komentarza: Gazun
Data: 01-07-2021 10:57:40 
Beterbiev już był na deskach, nie jest najmłodszy. Faworytem sporym Artur natomiast myślę że Joe ma szansę ustrzelić pozostałe pasy. Byłoby to niesamowite że gość który pracował po za boksem, w dodatku z ograniczonymi umiejętnościami, dochodzi tak daleko. Osobiście bardziej wierzę że Rosjanin obije Smitha i będzie TKO. 75/25 w moim odczuciu
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-07-2021 11:05:43 
Joe ma szanse, bo każdy puncher ma takie, niemniej technicznie różnica jest spora, a i Beterbijew bije ołowiem, co do wieku owszem jest już zaawansowany ale występuje rzadko, co raczej trudno nazwać forsownym trybem kariery i wydaję mi się, że nawet przebyte kontuzje niewiele tu zmieniają.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-07-2021 13:50:23 
Moim zdaniem 90-10. Zwykle jestem ostrożny, więc teraz dla równowagi mogę 'wejść za wszystko'. IMO Joe jest przeceniany i już przed Własowem byłem bardzo zdziwiony powszechnymi prognozami łatwego zwycięstwa. A przecież Własow to de facto wygrał lub powiedzmy był remis. Beterbijew dość imponująco rozprawił się z Gwozdykiem, który jest co najmniej poziom wyżej od Własowa. Owszem takie szacunki są zawodne, ale przynajmniej pokazują różnicę poziomów. Zgodzę się, że Joe ma 'szansę punchera', ale taką raczej marginalną.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-07-2021 13:50:45 
@Gazun
Ta praca fizyczna była akurat jego atutem. Smith pracował na budowie, co bardzo wzmacnia dynamikę i siłę ciosu. Treningi na siłowni mogą się schować. Wiem co mówię, bo sam obecnie robię treningi, które tak naprawdę przypominają targanie cegieł na budowie albo wykuwanie czegoś w kuźni. I tak po dwie i pół godziny dziennie, każdego dnia. W moim sędziwym wieku techniki już raczej nie poprawiłem, ale siłę na pewno :)

Od kiedy zmieniłem styl treningów mocno zbiłem wagę a siła ciosu na wszelkich "jarmarcznych maszynach do boksowania", wiesz, tych co się wrzuca złotówkę i wali jest w okolicy maksimum maszyny. Z obu rąk i "stójki ze skrętem bioder". Czyli normalnie biję, nie jak "Sebiksy", z pięciometrowym rozbiegiem:) Mimo to nadal uważam, że kontuzje i rdza Beterbijewa nie przeszkodzą mu w pokonaniu akurat Smitha. Biwoł to już inna bajka:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-07-2021 15:26:34 
Smith będzie bardzo niewygodnym rywalem dla Beterbijewa, bo ma olbrzymią odporność i bardzo silny cios, podczas gdy szczęka Beterbijewa nie jest z granitu. Mimo tego uważam Beterbijewa za sporego faworyta. Powinien sobie poradzić pod warunkiem, że będzie boksować ostrożnie i nie podpalać się na szybki nokaut, bo może skończyć jak Fonfara.

Jakie kontuzje wyniszczyły Beterbijewa, bo o żadnych poważnych nie słyszałem? Ostatnia walka z Deinesem rzeczywiście kiepska, ale to było po przebytym Covidzie, a poza tym Artur chyba bawił się z Niemcem, bo chciał sobie trochę poboksować. Podobnie, jak wcześniej z Koellingiem.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-07-2021 17:08:48 
@Hugo
No nie, Fonfary do tego nie mieszajmy. On walczył ze Smithem zaraz po rzeźni z Cleverlym, kiedy to został pobity "rekord wszech czasów w ciosach przyjętych na łeb". Beterbijew takich samobójczych ambicji nigdy nie miał a ciosów też nie zwykł blokować własną twarzą. Jeżeli nie wyłapie czegoś przypadkowego na początku walki, powinien wygrać albo na punkty albo przez KO, pewnie w okolicach 7 - 8 rundy.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-07-2021 21:06:50 
@Stieczkin
W walce Cleverly vs Fonfara to Brytyjczyk mógł być rozbity, bo mimo wszystko Polak bił od niego sporo silniej. Fonfara miał szansę wypunktować Smitha na pełnym dystansie, ale mocno trafił rywala w połowie 1 rundy, rzucił się dobijać i wyłapał petardę, która go zamroczyła. Zresztą bitą zupełnie na ślepo, ale przypadkiem trafioną w punkt.
Myślę, że doświadczenie i technika Beterbijewa spokojnie wystarczą na Smitha, ale wdawanie się z nim w bójkę byłoby błędem. Z nim trzeba boksować tak, jak zrobił to Barrera lub w jeszcze większym stopniu Biwoł, czyli technicznie i spokojnie.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-07-2021 23:53:27 
Zgadzam się, Fonfary do tego nie mieszajmy. Beterbijew spokojnie sobie poradzi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.