Archiwum wiadomości z dnia: 2021-06-18

 MELIKUZIJEW GOTOWY NA PRZEŁOMOWY POJEDYNEK Z ROSADO

Wicemistrz olimpijski z Rio i srebrny medalista mistrzostw świata z 2015 roku, Uzbek Bektemir Melikuzijew (7-0, 6 KO) zmierzy się jutro z Gabrielem Rosado (25-13-1, 14 KO) na gali w El Paso, której walką wieczoru jest starcie Jaime Munguia vs Kamil Szeremeta. Sobotni pojedynek może być przełomem w karierze Melikuzijewa, który pozostaje w USA stosunkowo mało znany.


JOYCE ODDA PAS EUROPEJSKI - KTO DLA HUCKA?

Przetarg na obowiązkową obronę pasa EBU był już kilka razy przekładany. Najnowszy termin wyznaczono na 30 czerwca. Ale mistrz Europy wagi ciężkiej - Joe Joyce (12-0, 11 KO), ma inne plany, dlatego niemal na pewno o wakujący tytuł powalczy Marco Huck (42-5-1, 28 KO).

CHARLO: NIE DBAM O SIŁĘ MONTIELA, NIE BĘDĘ UGANIAŁ SIĘ ZA CANELO

- Spodziewajcie się dobrej i twardej walki. Jak zawsze jestem świetnie przygotowany i mogę albo bić go przez dwanaście rund, albo dać kibicom efektowny nokaut - mówił na ostatniej konferencji prasowej Jermall Charlo (31-0, 22 KO), mistrz świata wagi średniej federacji WBC. Jego sobotnim pretendentem będzie równie mocno bijący Juan Macias Montiel (22-4-2, 22 KO).'PACQUIAO SKOŃCZY WALKĘ PRZED CZASEM, SPENCE ZOSTANIE POBITY'

42-letni Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) - jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów - 21 sierpnia w Las Vegas zmierzy się ze znakomitym mistrzem IBF i WBC wagi półśredniej Errolem Spence'em Juniorem (27-0, 21 KO). Ciekawą opinię na temat tego hitowego pojedynku przedstawił Justin Fortune - trener specjalizujący się w przygotowaniu fizycznym, znany przede wszystkim ze współpracy z Mannym.