CONLAN ZMIERZY SIĘ LATEM Z BYŁYM MISTRZEM ŚWIATA, POTEM ZAMACH NA TRON

29-letni Irlandczyk Michael Conlan (15-0, 8 KO) był w boksie olimpijskim mistrzem świata, brązowym medalistą olimpijskim oraz mistrzem i wicemistrzem Europy, ale wciąż czeka na szansę zdobycia tytułu zawodowego mistrza świata. Obecnie jest numerem jeden rankingu WBO wagi super koguciej i celuje w walkę z mistrzem świata tej federacji Stephenem Fultonem (19-0, 8 KO). Najpierw jednak stoczy pojedynek w ojczyźnie.

Jamie Conlan, brat Michaela pracujący jako jeden z dyrektorów w powiązanej z irlandzkim kartelem narkotykowym Kinahana grupie menadżerskiej MTK Global, zapowiada, że Michael zmierzy się w lecie w Belfaście z byłym mistrzem świata. Ma to być poważny test, który pomoże Conlanowi rozwiać wątpliwości dotyczące jego formy po kwietniowej, wygranej stosunkiem głosów dwa do remisu walce z Ionutem Balutą w Londynie. Letni pojedynek Conlana będzie zapewne jedną z atrakcji niezwykle popularnego festiwalu kultury irlandzkiej Féile an Phobail.

Na wrzesień planowana jest walka wspomnianego czempiona WBO Stephena Fultona z mistrzem WBC Brandonem Figueroą. Ludzie Conlana liczą, że zwycięzca tego pojedynku zostanie przez federację zmuszony do walki z Michaelem pod koniec roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.