BETERBIJEW: WALKA MAYWEATHERA Z PAULEM MOŻE POMÓC BOKSOWI

Noc z niedzieli na poniedziałek stoi pod znakiem konfrontacji dwóch światów - bokserskiego i youtuberskiego. Floyd Mayweather Junior (50-0, 26 KO) skrzyżuje rękawice z Loganem Paulem (0-1). I choć nie brakuje głosów krytycznych, według których legenda pięściarstwa nie powinna angażować się w pojedynki z przeciwnikami pokroju starszego z braci Paul, istnieją również osoby, broniące tego zestawienia.

Artur Beterbijew (16-0, 16 KO), czyli mistrz WBC i IBF w kategorii półciężkiej jest zdania, że duże zasięgi, jakie generuje Logan Paul, mogą tylko pomóc w promowaniu pięściarskiego sportu. - Myślę, że takie pojedynki sprawiają, że boks staje się bardziej popularny. Dla przykładu, zamiast uczestnictwa w imprezach MMA czy innych sportów walki, kibice pójdą na boks. Odpowiada mi to - stwierdził 36-latek.

- Nie uważam, aby to zestawienie było jakąś niedźwiedzią przysługą dla boksu. Mayweather zawsze szukał pieniędzy. Jeśli pamiętacie, miał nawet przydomek "Pieniążek". Robi wszystko dla pieniędzy, a tą walką nie wyrządza szkody boksowi, robi ją raczej samemu sobie. A boks na zawsze pozostanie wielkim sportem - zakończył reprezentant Rosji, mieszkający na co dzień w Kanadzie.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fitzimmons1234
Data: 05-06-2021 16:30:07 
Boks nie potrzebuje promocji tego rodzaju.
Jedyne, co moze pomoc boksowi to mniej oszostw punktowych i wiecej walk miedzy topowymi zawodnikami. Tak jak bylo kiedys.
 Autor komentarza: hms
Data: 05-06-2021 17:16:39 
@Fitzimmons
A ja się zgadzam z Beterbijewem. Ja tego Logana Paula w ogóle nie znam i jak dla mnie Floyd równie dobrze mógłby walczyć z losowym kolesiem z siłowni, ale wśród dzieciaków wychowanych na Youtube pewnie jest gwiazdą. Możliwe, że jakiś procent z nich obejrzy tą walkę że względu na niego, a potem już przy tym sporcie zostanie czy to jako kibice czy zawodnicy. Zupełnie tak jak w Polsce MMA zdobyło rzeszę fanów dzięki walce Pudzianowskiego i Najmana, a teraz ma kibiców, którzy oglądają to dla prawdziwych zawodników
 Autor komentarza: Fitzimmons1234
Data: 05-06-2021 19:04:16 
hms
Patrzac na to z tej strony, to owszem, jest racja w tym co mowisz.
Byc moze taka forma promocji wyjdzie piesciarstwu na zdrowie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-06-2021 21:20:18 
Gotowi na całusa:)
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 06-06-2021 00:04:45 
Promocja fast foodów, nigdy nie przyczyni się do wzrostu zdrowego odżywiania. To trucizna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.