STURM vs FEIGENBUTZ JESIENIĄ W NIEMCZECH?

Ciekawe wieści dobiegają do nas zza zachodniej granicy. Świezo upieczona grupa Wassserman Boxing, powstała z połączenia (a raczej wchłonięcia) Sauerland Promotions przez agencję sportową Wasserman, poinformowała o ciekawym pojedynku, do którego może dojść jesienią na terenie Niemiec.

Jeśli świetnie znany kibicom boksu Felix Sturm (41-5-3, 18 KO) przejdzie 19 czerwca Jamesa Krafta (19-0-1, 10 KO), to w drugiej połowie roku stanie do boju z Vincentem Feigenbutzem (32-3, 28 KO), który również ma wejść między liny za niecały miesiąc. Były mistrz dwóch kategorii wagowych wrócił do ringu w grudniu, pewnie wypunktowując Timo Rosta i udanie wracając po prawie pięcioletniej przerwie. Urodzony w Leverkusen pięściarz siedział w tym czasie w więzieniu za oszustwa podatkowe, został także uznany winnym napaści i zmagał się z problemami dotyczącymi naruszenia prawa antydopingowego.

Feigenbutz z kolei w sierpniu wypunktował Jamę Saidiego, odbudowując się po dotkliwej porażce z Calebem Plantem. 25-latek ma na rozkładzie trzech Polaków - Przemysława Opalacha, Andrzeja Sołdrę i Macieja Miszkinia (wszystkie pojedynki zakończyły się przed czasem).

Nieznane są jeszcze regulacje wagowe, które musieliby spełnić obaj pięściarze. 42-letni Sturm wniósł ostatnio nieco ponad 170 funtów, przekraczając limit kategorii super średniej. Feigenbutz ostatni pojedynek stoczył w wadze średniej. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 21-05-2021 09:51:53 
Zmieniam zdanie z pół na pół, dla mnie lekkim faworytem Feigenbutz.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.