DAVIS vs BARRIOS - POZNAJEMY KARTĘ WALK

W połowia kwietnia stacja Showtime w porozumieniu z Premier Boxing Champions ogłosiła plan działania na następne miesiące. Jednym z elementów jest czerwcowa gala, gdzie główne danie to pojedynek Gervonty Davisa (24-0, 23 KO) z Mario Barriosem (26-0, 17 KO) o mistrzostwo WBA Regular w kategorii junior półśredniej.

Dla "Czołgu", który ma w swoim posiadaniu już dwa pasy WBA (Super w dywizji super piórkowej i Regular w lekkiej) będzie to pierwsza walka w limicie do 140 funtów. W przypadku zwycięstwa 26-latka może dojść do ciekawego precedensu - będzie on bowiem jednocześnie dzierżył tytuły jednej federacji w trzech różnych wagach. Plany zechce mu pokrzyżować twardy Barrios, który w ostatnim pojedynku znokautował w szóstej odsłonie Ryana Karla.

Zaraz przed nimi do ringu wejdą Erickson Lubin (23-1, 16 KO) i Jeison Rosario (20-2-1, 14 KO) - wygrany może dostać szansę walki o zielony pas WBC wśród junior średnich. Ten pierwszy (#1 WBC) odniósł już pięć zwycięstw od czasu dotkliwej porażki z Jermellem Charlo, odprawiając Silverio Ortiza, Ishe Smitha, Zakarię Attou, Nathaniela Gallimore'a i Terrella Gaushę. Reprezentujący Dominikanę Rosario uległ ostatnio młodszemu z braci Charlo. Mimo utraty zera w rekordzie 26-latek nadal okupuje wysokie pozycje w rankingach (#3 WBC, #10 IBF, #6 WBA)

Rumieńców nabiera także undercard. Po porażce z rąk wspomnianego już Rosario wraca Julian Williams (27-2-1, 16 KO), a rywalem byłego mistrza WBA Super i IBF będzie Brian Mendoza (19-1, 13 KO), który w ostatnim pojedynku wypunktował Thomasa Lamannę, którego na początku maja w 80 sekund odprawił Erislandy Lara. Między linami zameldują się również Batyr Achmedow (8-1, 7 KO) i Algenis Mendez (25-6-3, 12 KO), którzy mają się ze sobą bić 12 rund.

Interesująco zapowiadająca się gala już 26 czerwca, do obejrzenia w formacie pay-per-view. Nieznana jest jeszcze cena przyłączy telewizyjnych, znamy natomiast arenę zmagań pięściarskich - to mogąca pomieścić 21 tysięcy widzów State Farm Arena w Atlancie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 21-05-2021 16:26:55 
Jak dla mnie,to PBC robi najlepsze gale i robią najlepsze zestawienia.Kolejna świetna gala,która chetnie obejrzę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.