KADECI JADĄ NA TURNIEJ NA WĘGRY

Reprezentacja Polski kadetów, prowadzona przez trenera Krzysztofa Szota, weźmie udział w rozpoczynającym się we wtorek turnieju w węgierskim mieście Eger.

W składzie znalazło się dziewięciu zawodników z roczników 2005 i 2006, a są to: (-46kg) Nikolas Pawlik, (-50kg) Aleks Snacki, (-52kg) Maciej Marchel, (-54kg) Dominik Jędrej, (-60kg) Artur Proksa, (-63kg) Ivan Kucherenko, (-70kg) Tobiasz Zarzeczny, (-80kg) Jakub Ochnicki i (+80kg) Olaf Pera.

- Obecnie przebywamy na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku, a po powrocie ze sprawdzianu na Węgrzech czeka nas obóz w COS-ie w Zakopanem. Następnie kolejny turniej w Serbii, zgrupowanie w COS-ie Cetniewo i w dniach 1-12 lipca wystartujemy w Mistrzostwach Europy Kadetów i Kadetek w Tbilisi – mówi trener Krzysztof Szot o przygotowaniach do ME w Gruzji.

Zawody Gergely Bornemissza Memorial w Eger rozpoczną się losowaniem 18 maja, a walki w ringu toczyć się będą do 21 maja.

W 2019 roku, w poprzedniej edycji tych węgierskich zawodów (w 2020 roku nie było z powodu pandemii Covid-19), w juniorkach pierwsze miejsce zajęła Daria Parada (75 kg), a drugie lokaty wywalczyły Karolina Ampulska (54 kg) i Wanessa Orczyk (60 kg). Na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Igor Terlecki (75 kg), Oskar Kopera (+91 kg) i Wiktoria Tereszczak (69 kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.