TRENER SAUNDERSA: BILLY ZACZYNAŁ SIĘ W WALCE Z CANELO ROZPĘDZAĆ

Billy Joe Saunders (30-1, 14 KO) został w sobotę zmuszony do poddania się między ósmą i dziewiątą rundą w walce z Saulem Alvarezem (56-1-2, 38 KO), którego prawy podbródkowy spowodował złamanie oczodołu Brytyjczyka w trzech miejscach. Trener Saundersa, Mark Tibbs twierdzi, że kontuzja pojawiła się w momencie, gdy jego podopieczny zaczynał się rozpędzać.

SAUNDERS 'USPRAWIEDLIWIONY' - POWAŻNA KONTUZJA BRYTYJCZYKA >>>

- Takie chwile nigdy nie są łatwe, ale oczodół Billy'ego był uszkodzony, a ja mam dla niego zbyt dużo miłości, by wysłać go do walki na dziewiątą rundę albo prosić go, żeby do niej wyszedł - powiedział Tibbs.

- Według mnie Billy zaczynał się rozpędzać. Kiedy jednak doszło do uszkodzenia oczodołu, który moim zdaniem jest złamany, to oczywiście cały plan runął w gruzach. Chciałem od Billy'ego walki w dystansie, długich ciosów i niewygodnego stylu - dodał Brytyjczyk.

- Billy ma jednak serce wojownika. A kiedy ktoś napiera jak Canelo, trzeba się czasem w ringu zatrzymać. Billy'emu udało się wtedy ulokować dobry lewy podbródkowy i prawy sierpowy lub prawy podbródkowy i lewy sierpowy. Dobrze sobie radził do momentu kontuzji - podsumował temat trener Saundersa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 10-05-2021 20:03:46 
Billy Joe może się i rozpędzał, ale później błyskawicznie dojechał na stację końcową. Ponieważ Alvarez zakończył mu karierę, przynajmniej jeśli chodzi o światową czołówkę. Saunders może jeszcze stoczyć parę walk w UK, z jakimiś fizolami w stylu Yldrima albo Eubanka, ale na tym koniec. Każdy lepszy technik z mocniejszym ciosem będzie w to oko celował, nawet za cenę przyjęcia czegoś odwetowego. I albo mu ten oczodół znów rozwali, albo zmusi do skupienia się wyłącznie na jego obronie i rozwali mu drugi. Co się chyba przytrafiło Brookowi w walce ze Spencem jr.

Jak potoczyła się kariera Brooka po walce z GGG wiadomo. A jak nie wiadomo, można sobie sprawdzić. Sorry, Billy Joe, ta wypłata była ostatnią z wielkich. Mam nadzieję, że było warto.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 10-05-2021 20:54:49 
No tak. Trzeba znaleźć usprawiedliwienie porażki swojego zawodnika mówiąc, że ten zaczął się rozkręcać i gdyby nie pęknięty oczodół to Billy na pewno by tą walkę wygrał i to przed czasem nokautując Canelo w 10 rundzie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 10-05-2021 21:51:42 
Yhy.. zwłaszcza w 8 rundzie, gdzie Canelo 13 raz go trafił, a Saunders tylko 5. Szukanie wymówki i tyle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.