PODRAŻNIONY CANELO: TO KOLEJNE WYMÓWKI, CHCĘ GO SKOŃCZYĆ W RUNDACH 8-10

- Cieszę się, że sprawa została rozwiązana i ring nie jest już problemem - poinformował Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO) w mediach społecznościowych.

- Nie obchodzi mnie rozmiar ringu. Ja po prostu wychodzę i robię swoją robotę. A Saunders? rozmiar ringu to tylko jedna z jego wielu wymówek. On musi zawalczyć w sobotę i ta walka dojdzie do skutku - stwierdził kilka godzin wcześniej Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO).

W holu hotelowym jeden z członków sztabu Anglika zaczepił Canelo. - Co się stało z ringiem? - pytał. - Jesteście pieprzonymi cipami - odpowiedział podrażniony już trochę całą sytuacją Meksykanin.

Wcześniej Anglik - mistrz WBO wagi super średniej, wykłócał się również o dobór sędziów punktowych.

- Wymówki, wymówki i kolejne wymówki. Zresztą mam nadzieję, że sędziowie punktowi nie będą potrzebni. Chciałbym to skończyć pomiędzy ósmą a dziesiątą rundą i tego się spodziewam - zapowiada Canelo, który doda do stawki swoje tytuły WBC i WBA w limicie 76,2 kilograma.

- Jemu się wydaje, że da mi lekcje boksu? No to zobaczymy. Nie jestem już tym samym bokserem jakim byłem pięć-sześć lat temu. Dojrzałem jako zawodnik, a on niech sobie wygaduje co chce. W sobotę zetknie się jednak z innym poziomem. Najpierw chcę pokonać jego, najlepiej przed czasem, a potem zabrać się za Caleba Planta. Bo celem jest zunifikowanie całej kategorii super średniej - zakończył Alvarez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 05-05-2021 11:45:21 
Jeśli Saunders w tym nowym, większym ringu nie okaże się jakimś Usainem Boltem boksu - to wierzę, że Rudy wykona na nim egzekucję. Takie wymówki "za pięć dwunasta" wkurzają nawet mnie jako kibica. Nie wiem, może to ta cygańska mentalność.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 05-05-2021 11:46:19 
Trochę nie mogę się doczekać tej walki. Myślę, że Billy dla dla Cynamona dużo większym wyzwaniem niż jego ostatni przeciwnicy pomijając GGG.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 05-05-2021 12:15:55 
Trochę nietrafione jest określanie wymówkami zwykłej chęci by stosować się do przepisów odnośnie wielkości ringu. Skoro rudego miłośnika skażonej meksykańskiej wołowiny to nie obchodzi to niech się tak hipokryta nie wzburza.
 Autor komentarza: Krzychu123
Data: 05-05-2021 12:49:20 
@Callisto
A w którym momencie team Canelo nie stosował się do przepisów odnośnie rozmiaru ringu?
 Autor komentarza: nonitek
Data: 05-05-2021 12:56:10 
A ja tam wierzę w Saundersa
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 05-05-2021 13:26:53 
Przykro mi, ale Saunders nie ma żadnych szans. Może gdyby walka odbywała się w Anglii... Ale w USA, przy "stałym" składzie sędziowskim na punkty nie wygra. Bo musiałby Alvareza usadzić ze dwa razy na dechach, co się nie zdarzy. Canelo to nie jakiś "jednoręki bandyta", jak Wilder, tylko naprawdę dobry i wszechstronny bokser. Kicanie Saundersa wyeliminuje umiejętnościami i clenem, który właściwie stosowany naprawdę potrafi zdziałać cuda.

Dlatego pogróżki "skończę go międzu 8 a 10 rundą" mogą okazać się prawdą. Saunders widząc, że walka jest bliska albo że przegrywa może spróbować postawić wszystko na jedną kartę. Dopóki jest jeszcze w miarę świeży. Czyli właśnie w okolicy 8 rundy. I wdać się z Canelo w bijatykę, co będzie słabym pomysłem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-05-2021 13:48:38 
Saunders jest niewygodny i będzie kicał ale brak atutu w postaci mocnego uderzenia, raczej nie daje mu zbyt wielu szans na sukces.
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 05-05-2021 14:17:00 
Sprawa dosyć komiczna, bo przecież Anglicy minimalizują często ring u siebie. Tym razem razem bardziej mobilny Anglik domaga się więcej miejsca na wyjeździe. Swoją drogą dziwne jest też to, że takie ustalenia nie były uskutecznione wcześniej - mając na względzie sposób w jaki walczą.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 05-05-2021 14:58:55 
Saunders może optycznie wypykać Alvareza. Jaki będzie werdykt to chyba każdy wie, ale w odczuciu realnym to on ma szanse na wygraną i to spore. Jest szybki, ma dobrą pracę nóg. Problemem może być brak siły ciosu, ale nawet słabe pacanki są punktowane. Wygra Alvarez, ale nie sądzę, że przed czasem, Saunders jest zbyt śliski.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.