FELIX STURM vs JAMES KRAFT 19 CZERWCA W HAMBURGU

19 czerwca w Hamburgu dojdzie do pojedynku zawodników grupy Universum reprezentujących dwa pokolenia niemieckiego boksu: były mistrz świata i swego czasu prawdziwy gwiazdor, 42-letni Felix Sturm (41-5-3, 18 KO) zmierzy się z 24-letnim Jamesem Kraftem (19-0-1, 10 KO). Kategoria wagowa walki Sturm vs Kraft to półciężka.

Felix Sturm wrócił w grudniu po prawie pięcioletniej przerwie zwycięstwem nad Timo Rostem w wadze super średniej (z kilogramową tolerancją). Na kwiecień była planowana walka z innym słynnym weteranem - Jurgenem Braehmerem, a potem mówiło się o nowym rywalu - potężnie bijącym Vincencie Feigenbutzu. Ostatecznie jednak przeciwnikiem Sturma będzie James Kraft, który nie walczył dotychczas z żadnym naprawdę poważnym rywalem.

Przypomnijmy, że Sturm w 2019 i 2020 spędził w areszcie i więzieniu niemal rok (skazano go za oszustwa podatkowe na trzy lata, stosunkowo szybko wyszedł jednak na wolność). Został także uznany za winnego ws. napaści oraz naruszenia prawa antydopingowego. Mimo to udało mu się z kłopotów wykaraskać i wznowił karierę. 

Na koniec dodajmy, że na czerwcowej gali Sturm vs Kraft zobaczymy również ciekawą walkę w wadze ciężkiej - pojedynek brązowego medalisty mistrzostw świata z 2009 roku i młodzieżowego mistrza świata z 2008 roku, Kubańczyka Jose Lardueta (5-0, 4 KO) z Niemcem Husseinem Muhamedem (16-0, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.