RING TELEGRAM (28 KWIETNIA 2021)

Dużo dzieje się w świecie boksu zawodowego. Prezentujemy Wam skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

- Polecę do Anglii tylko po to, żeby pobić Amira Khana. Cały czas trenuję i utrzymuję się w formie - mówi Austin Trout (33-5-1, 18 KO), były mistrz świata wagi junior średniej, który na ostatniej prostej kariery zbił kilogramy do półśredniej i po dwóch zwycięstwach nad słabszymi rywalami rozgląda się za dużymi nazwiskami.

- W czerwcu chcę już walki wieczoru - mówi Edgar Berlanga (17-0, 16 KO) na wieść o tym, że to właśnie jego potyczka przyciągnęła największą publikę w stacji ESPN (ponad 800 tysięcy widzów). Dużo więcej niż danie główne. Berlanga po serii szesnastu nokautów w pierwszej rundzie w miniony weekend po raz pierwszy w karierze zaboksował na pełnym dystansie, choć miał Demonda Nicholsona (23-4-1, 20 KO) aż cztery razy na deskach.

Conor Benn (18-0, 12 KO) błysnął ostatnio, demolując Samuela Vargasa w 80 sekund. Jego sławny i siejący niegdyś postrach ojciec Nigel Benn nie chce trzymać syna pod kloszem i już teraz chętnie zobaczyłby go w starciu z takim asem jak Shawn Porter (31-3-1, 17 KO). - Pojadę wkrótce potrenować do USA. Następną walkę mam stoczyć w lipcu, a mój ojciec chce, żebym spotkał się już teraz z Shawnem Porterem - przyznał "półśredni" Conor.

Na ostatniej prostej uzupełniono rozpiskę sobotniej gali Ruiz Jr vs Arreola. Szanowany za twardość i testowanie prospektów Adrian Granados (21-8-2, 15 KO) sprawdzi Jose Luisa Sancheza (11-1, 4 KO), zaś "ciężki" Carlos Negron (22-3, 18 KO) skrzyżuje rękawice ze Scottem Alexandrem (16-3-2, 8 KO).

Shane Mosley Jr (17-3, 10 KO) - syn wspaniałego "Słodkiego" Shane'a Mosleya, jest nieco większy niż tato i rywalizuje w wadze średniej. Teraz czeka go trudne zadanie. Junior zaboksuje 29 maja na rozpisce gali Haney vs Linares, a jego przeciwnikiem będzie Jason Quigley (18-1, 14 KO).

- Styl robi walkę, a mój styl jest stworzony pod takiego zawodnika jak Giennadij Gołowkin. Jestem przekonany, że pokonałbym go przed czasem - przekonuje Chris Eubank Jr (29-2, 22 KO). Póki co jednak musi w sobotę ograć Marcusa Morrisona (23-3, 16 KO).

Shakur Stevenson kontra Jeremiah Nakathila to danie główne gali 12 czerwca. Teraz wiemy także, kto wystąpi tuż przed bohaterami wieczoru. Przedostatnią walkę stoczą Julian Rodriguez (21-0, 14 KO) - ciekawy prospekt kategorii junior półśredniej, z doświadczonym Jose Pedrazą (28-3, 13 KO) - byłym mistrzem świata dywizji super piórkowej i lekkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 28-04-2021 18:02:41 
Khan to łakomy kąsek dla każdego w welter, zapewne jest wstanie w dalszym ciagu wygenerowac niezle pieniadze, nie bije mocno i ma szklana szczeke
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.