SZPILKA BĄDŹ RÓŻAŃSKI POCZEKA NA WALKĘ MISTRZOWSKĄ

Trzy tygodnie temu informowaliśmy Was o tym, że Oscar Rivas (27-1, 19 KO) zmierzy się 18 czerwca z Bryantem Jenningsem (24-4, 14 KO) w walce o wakujący, pierwszy w historii pas WBC w wadze bridger (101,6 kg). My liczymy natomiast, że wkrótce o ten tytuł może zaboksować jeden z Polaków.

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) skrzyżuje 22 maja w Rzeszowie rękawice z Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO). Stawką pojedynku będzie pas WBC International kategorii bridger. Po cichu liczyliśmy na to, że władze World Boxing Council mogą uznać to za swego rodzaju eliminator, lecz droga po pas jest jeszcze długa. Po kolei...

Zwycięzca walki Rivasa z Jenningsem będzie zobowiązany w przeciągu 90 dni spotkać się z numerem dwa w rankingu, Kevinem Lereną (26-1, 13 KO). Druga obrona to również będzie starcie z obowiązkowym challengerem. A tego wyłoni potyczka bardzo mocno bijących Rosjan - Dmitrija Kudriaszowa (24-3, 23 KO) z Jewgienijem Romanowem (15-0, 11 KO). Co ciekawe wojna polsko-polska odbędzie się w tym samym dniu co wojna rosyjsko-rosyjska, czyli 22 maja. Wszystko potwierdził Rodney Berman, promotor Lereny.

Tak więc lepszy z dwójki Szpilka vs Różański poczeka prawdopodobnie na mistrzowską walkę w limicie 101,6 kilograma do przyszłego roku. Ale gra jest warta świeczki...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 15-04-2021 12:42:24 
Tylko niebSzpilka, znowu bedzie krzyczal i kozaczyl przed walka a pozniej prosil o litosc jak juz bylo z Jenningsem (wtedy polzawodowvem) bo z Rivas to walka bedzie krotka i Szpilka zrobi myczek i polozy go Rivas go spac ale zarobi a ten klaun wykorzystuje rozglos najlepiej ze wszystkich polskich bokserow. Mam nadzieje ze po walce z Rozanskim juz nie bede mial okazji ogladac Gita bo Femme z innym "kozakiem" Najmanem o pasek np klinowy ogladac nie zamierzam tego show z Rzeszowa tez nie.
 Autor komentarza: gluton
Data: 15-04-2021 13:16:30 
Bitka super. Bardzo prawdziwa bijatyka. Szpilka jaki jest taki jest ale bił się rowno z Wilderem aż do strzału. Swoje zrobił i ok. Wstyd jak coś powie więc rozumiem hejt. Jest jednak rodakiem i powinniśmy oddać mu szacunek.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-04-2021 14:45:32 
Scenariusz idealny dla Andrzeja Wasilewskiego. Ani Szpilka, ani Różański nie mają najmniejszych szans na wygraną w mistrzowskiej walce, ale za to "kiszone" latami prawa pretendenckie można bardzo dobrze wykorzystać finansowo. Najlepiej w państwowej telewizji, która na pewno hojnie sypnie kasą za transmitowanie "przecierania się" pretendenta (zapewne Szpilki) na polskich galach boksu. Można takich gal zorganizować ze 3 i na każdej "największa nadzieja polskiego boksu zawodowego" efektownie pokona jakiegoś rywala pokroju Fabio Tuiacha. Potem jeszcze tylko szybki wpierdol (bardzo dobry współczynnik kasa/czas pracy) od Rivasa/Jenningsa/Lereny/Romanowa i można zaczynać w MMA, Tańcu z Gwiazdami lub Nagim Instynkcie Przetrwania.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 15-04-2021 16:50:45 
Ta waga będzie mega ciekawa przynajmniej dla mnie. Rivas może w niej zamiatać czekam aż cwaniaczek Lerena spotyka sie z kimś poważnym i bedzie szorował ring plecami. Szpilka jeśli przejdzie Różanskiego to znowu ciężkie ko.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-04-2021 16:58:27 
Tak się buduje historie...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 15-04-2021 19:55:45 
90 dni na obrone pasa, a co to UFC?:)) Szpilka i Kudriaszow nawet nie maja do czego startowac. Dwie szklanki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.