WŁASOW: ZROBIŁEM TO I JOE SMITH O TYM WIE

Rankiem polskiego czasu Maksim Własow (45-4, 26 KO) - mimo że zdaniem wielu ekspertów był zdecydowanie lepszy od swojego rywala - według dwóch sędziów punktowych przegrał z Joe Smithem Jr (27-3, 21 KO) w pojedynku o wakujące mistrzostwo świata WBO wagi półciężkiej. Nowym czempionem został więc Amerykanin, ale Rosjanin w rozmowie z amerykańskimi mediami nie zgadza się z werdyktem arbitrów. 

Od pierwszych chwil pojedynku Własow ruszył do przodu, bił mnóstwo ciosów z obu rąk - świetnie ustawiał Smitha Jr swoim lewym prostym. Wydawało się, że wygrywa większość rund. Bylo jedynie kilka dobrych fragmentów Amerykanina. W siódmej odsłonie Smith Jr trafił mocnym lewym sierpowym i wstrząsnął Rosjaninem. W połowie jedenastego starcia Joe zranił Maksima lewym hakiem na korpus. Był w opałach, ale Smith uderzył go w tył głowy. Własow dostał sporo czasu na odpoczynek. Po dwunastu efektownych rundach sędziowie punktowali 114:114, 115:113 i 115:112 i mistrzem świata WBO został Amerykanin.  

- To była bardzo zacięta walka. Myślałem, że wygrywam rundy i prowadzę pojedynek. Wbrew agresywnemu stylowi Joe Smitha szedłem do przodu przez całą walkę. Czułem się pewnie, czułem, że wygrywam i mam przewagę na kartach punktowych. Na żadnym etapie tej walki nie czułem, żebym był w odwrocie. To była moja szansa, aby pokazać światu, że jestem mistrzem świata i zrobiłem to, a Joe Smith wie, że to zrobiłem - powiedział rozżalony Rosjanin. 

Niewykluczone, że najbliższym przeciwnikiem Joe Smitha Jr będzie inny mistrz wagi półciężkiej (federacji WBC i IBF) Artur Beterbijew (16-0, 16 KO). Obaj są bardzo blisko związany z TOP Rank Boba Aruma. O ich unifikacyjnym pojedynku mówi się od dłuższego czasu. Beterbiew miał tylko w marcu pokonać Adama Deinesa (wygrał z nim przed czasem w dziesiątej rundzie), a Smith Jr wygrać z Własowem. Takie zdarzenie - przynajmniej na papierze - się wydarzyło, więc teraz raczej nic nie stoi na przeszkodzie, by do walki doszło. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bartus83
Data: 13-04-2021 12:05:14 
Bardzo lubię Joe Smitha, śledzę jego karierę od czasu gdy poskładał Polskiego Księcia Fonfare, zawsze daje walki z przytupem, są interesujące i nokaut wisi w powietrzu do ostatniego gongu, ale tutaj muszę zgodzić się z Wlasowem, Joe tej walki nie wygrał. Ale że to bylo w USA ściany pomogły gospodarzowi. Słabe to było
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.