ODROCZONO PRZETARG NA ELIMINATOR IBF HRGOVIĆ vs HUNTER

Dziś miał się odbyć przetarg na eliminator IBF wagi ciężkiej - walkę między Chorwatem Filipem Hrgoviciem (12-0, 10 KO) i Amerykaninem Michaelem Hunterem (19-1-1, 13 KO). Ostatecznie jednak doszło od odroczenia przetargu. 

Obozy bokserów poprosiły federację o odroczenie, gdyż wznowiły rozmowy i twierdzą, że potrzebują więcej czasu na osiągnięcie porozumienia. Federacja przystała na ww. prośbę. Promotorzy sugerują, że porozumienie uda się osiągnąć w tym tygodniu. Oficjalne pismo IBF mówi, że ''nowa data przetargu zostanie ogłoszona, jeżeli zajdzie taka potrzeba''.

Jeżeli mimo wznowionych negocjacji ostatecznie dojdzie do przetargu, wyżej notowany w rankingu Hunter będzie uprawniony do podziału finansowego w stosunku 60/40 na swoją korzyść. Wszystko zależy obecnie zapewne od oferty, jaką złoży Hunterowi reprezentująca Hrgovicia grupa Wasserman Boxing, która powstała pod koniec marca po przejęciu przez agencję Wasserman grypy Sauerland Promotions.

Hrgović zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu IBF, a Hunter jest czwarty. Numer dwa Charles Martin odmówił walki z Hunterem (jako powód podał kontuzję), a numer trzy, Aleksander Usyk ma walczyć z Joe Joyce'em o tymczasowy pas WBO, więc 23 lutego wyznaczono konfrontację Hrgović vs Hunter o statusie eliminatora (mistrzem IBF jest Anthony Joshua, który latem ma stoczyć pojedynek o wszystkie pasy z Tysonem Furym).

Chorwat - mistrz Europy z Samokowa (2015), brązowy medalista igrzysk w Rio (2016) i młodzieżowy mistrz świata z Baku (2010) - swoją ostatnią dotychczas walkę stoczył w listopadzie zeszłego roku, wygrywając przed czasem z Rydellem Bookerem. Natomiast w grudniu miała miejsce walka Michaela Huntera z Shawnem Laugherym, zakończona nokautem w wykonaniu ''Łowcy Nagród'', który ma już na zawodowstwie na koncie zwycięstwa z takimi ''ciężkimi'' jak Martin Bakole i Siergiej Kuźmin (a także remis z Aleksandrem Powietkinem). 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.