MŁODZIEŻOWE MŚ: ZNAKOMITA OBSADA U KOBIET I MĘŻCZYZN

Wielkimi krokami zbliżają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Kielcach (10-24 kwietnia). Już wiadomo, że podobnie jak w turnieju mężczyzn, również w rywalizacji kobiet, wystąpią najlepsze zawodniczki ze Starego Kontynentu. Na liście startowej jest komplet złotych medalistek listopadowych Mistrzostw Europy w Budvie.

W Czarnogórze na podium stanęło aż 6 podopiecznych selekcjonera reprezentacji Tomasza Dylaka – złote medale zdobyły Alexas Kubicka (51 kg), Daria Parada (75 kg), srebrny Izabela Rozkoszek (57 kg), brązowe Natalia Kuczewska (48 kg), Julia Szeremeta (60 kg), Barbara Marcinkowska (69 kg). Wszystkie są w szerokim składzie na MMŚ, ale ostateczna kadra Polski nie została jeszcze ogłoszona.

W na ringu w Kielcach zaprezentują się też inne Mistrzynie Europy, a są to zgłoszone do Mistrzostw Świata (Youth) Czarnogórka Bojana Gojković (57 kg), Rumunka Loreadana-Andreea Marin (60 kg) i Mołdawianka Daria Kozorez (+81 kg).

Znakomity skład zaanonsowała federacja Rosji. Wszystkie pięć złotych medalistek ME z Budvy przygotowuje się do występu w MŚ w Polsce. W wadze 48 kg ma rywalizować Diana Ermakova, a w wyższych kategoriach razem z Mistrzyniami Europy Lianą Tarasian (54 kg), Azalią Aminevą (64 kg), Anastasiią Khoulevą (69 kg) i Kseniią Olifirenko (81 kg), zgłoszone są Anastasiia Kirienko (54 kg), Iullia Starchenko (64 kg), Olga Petrashko (69 kg), Ivanna Kochnova (81 kg).

Zbliżające się Mistrzostwa Świata będą jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego boksu olimpijskiego. A imprezy pięściarskiej takiej rangi jeszcze w Polsce nie było.

Oficjalna strona mistrzostw: www.aibaywch2021.com

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.