WHYTE JEST GOTÓW NA TRYLOGIĘ, ALE PROMOTOR WOLI WILDERA!

Dillian Whyte (28-2, 19 KO) jest gotów dopełnić trylogii z Aleksandrem Powietkinem (36-3-1, 25 KO), lecz jego promotor Eddie Hearn wolałby zorganizować teraz swojemu zawodnikowi pojedynek z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) w Ameryce.

- Dziś Dillian wystawił na szalę swoje mistrzowskie ambicje i zdał test. Teraz chętnie polecimy do Ameryki na kolejną potyczkę. Od dawna wyzywamy przecież do walki Deontaya Wildera, który co prawda kiedyś zarzekał się, że nigdy nie da Dillianowi walki, ale kiedy stracił pas nagle sam o nią spytał. To byłaby wielka walka i musiałaby odbyć się na jakimś dużym stadionie. Celem nadrzędnym jest tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, ale teraz chętnie pojedziemy do Ameryki na starcie z Wilderem - stwierdził szef grupy Matchroom.

- Jeśli tylko Powietkin zechce trzeciej walki, dam mu ją. Jestem na siebie zły, powinienem wygrać za pierwszym razem. Wystarczyło tylko, żebym był nieco mądrzejszy w ringu. Jestem przekonany, iż mogę pokonać każdego na świecie. Powietkin poza mną przegrał tylko z Władimirem Kliczką i Anthonym Joshuą, a to pokazuje, jak mocnym i dobrym jest zawodnikiem - dodał sam Whyte.

O dominacji Brytyjczyka najlepiej świadczą statystyki ciosów, które prezentujemy Wam poniżej. Przypomnijmy, że tą wygraną Whyte odzyskał status challengera do pasa WBC wagi ciężkiej.

Powietkin 8/72 (11,1%) - Whyte 57/131 (43,5%)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-03-2021 07:03:02 
Walka z Wilderem się nie odbędzie a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Wilderowi taka walka do niczego nie jest potrzebna, no i zapewne postawił by też zaporowe warunki.
Trylogia z Saszą też nie ma sensu. Tu już było widać wiek. Sasza stracił nogi już w 1-ej rundzie i wyglądało to jak walka o przetrwanie, chwiał się po każdym ciosie. Jedyne co dobre to to że sam wstał po knockdownie i nie trzeba było go reanimować, ale tam i tak poleciał ręcznik z narożnika.
Povetkin powinien stoczyć pożegnalną walkę ze średniakiem u siebie i pożegnać się z boksem, on nic nikomu nie jest winien a karierę miał bogatą, po co psuć dobre wrażenia.

Jeszcze odnośnie Whyta. Jeśli będzie tak boksował z AJ'em czy Furym rzucając te swoje cepy to znów zostanie skarcony. Jak dla mnie dobrym pomysłem byłoby zestawić go z Ruizem, no ale Whyte już jest chyba mądrzejszy o to jedno doświadczenie z Povetkinem i nie zaryzykuje statusu pretendenta, przynajmniej z nikim mocnym.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 28-03-2021 12:18:38 
Sasza wyglądał w tej walce jak kupa. Wiek Rosjanina daje o sobie znać już od kilku walk, pierwszy raz wyglądał staro w walce z Hunterem, później słabo prezentował się w pierwszej walce z Łajdakiem, a wczoraj to był już ponad czterdziestoletni zawodnik.

Sasza musi kończyć, jest zarobiony, dwie duże wypłaty na koniec pięknej kariery.

Co do Wildera, to nie sądzę by się zgodził, z pewnością nie teraz. Dzikus musi wrócić z jakimś ociężałym zawodnikiem, którego ładnie poskłada, choć trochę odbuduje się mentalnie, a później może myśleć o zawodnikach typu Whytea czy Ruiz.
Na miejscu doradców Wildera szedlbym w średniaków z drugiej dziesiątki HW. Poczekał na zakończenie starć AJ z Furym i później celował w AJ.
Dzikus jest już stary, kolejna porażka zasadniczo kończy karierę, więc jeśli wpi@rdol to za duże pieniądze.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-03-2021 13:36:41 
Były "Psy" trzy,bedzie Whyte razy trzy, kto widział jego wejście do ringu wie o czym mowa,dla samej konferencji prasowej zobaczyłbym dopełnienie tej trylogii, tym bardziej, że na walkę o tytuł pewnie znowu się naczeka niczym w kolejce do Castoramy tuż przed ogłoszeniem lockdownu:), choć nie zaprzeczam, że wolałbym go zobaczyć z Wilder'em w eliminatorze, ewentualnie o jakiś pas tymczasowy.
 Autor komentarza: slovik
Data: 28-03-2021 14:59:33 
Dajcie mu Tomka, on jak jest szybki to wygra z każdym. A jak Bóg da i pieniążki się zgodzą to dlaczego ma nie zawalczyć?
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 28-03-2021 18:53:49 
Wilder nie weźmie tej walki ubije Martina czy Heleniusa i bedzie czekał na Furego lub Joshue. Nie brał takich walk bedac mistrzem wiec trudno sie spodziewac ze teraz wyjdzie do Diliana.
 Autor komentarza: gluton
Data: 29-03-2021 10:05:37 
Sasza ma swój wiek i to niestety powód porażki. Jakby robił to co robił szybciej i dynamiczniej Whyte już by wyleciał z ringu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.