26. PUCHAR BRANDENBURGII - 15 MEDALI BIAŁO-CZERWONYCH

Natalia Kuczewska (48 kg), Nikola Prymaczenko (54 kg), Julia Szeremeta (57 kg), Izabela Rozkoszek (60 kg) i Sebastian Kusz (81 kg) triumfowali w zakończonym dziś w Blossin koło Berlina turnieju o Puchar Branderburgii (Branderburg Cup). Najlepszą zawodniczką wybrano Izabelę Rozkoszek.

W ostatnim dniu turnieju, w piątek Izabela Rozkoszek w decydującej walce kategorii 60 kg wygrała z Niemką Ani Manukyan. Na 5 miejscu w tej wadze uplasowała się Dagmara Kaliszan.

Dodatkowo Izabela Rozkoszek została wybrana najlepszą zawodniczką Pucharu Branderburgii

Oprócz pięciorga triumfatorów, spośród naszych bokserów drugie pozycje zajęli – Alexas Kubicki (51 kg), Oskar Jędrysiak (49 kg), Mateusz Urban (69 kg), Jakub Domurad (+91 kg), a na trzecich lokatach zostali sklasyfikowani – Karolina Ampulska (54 kg), Wiktoria Tereszczak (64 kg), Paweł Sulęcki (60 kg), Beniamin Zarzeczny (64 kg), Kevin Gibas (69 kg) i Adrian Timofiejczuk (75 kg).

Łącznie na podium stanęło 15 reprezentantów Polski, którzy przygotowują się do zbliżających się Mistrzostw Świata (Youth) w Kielcach.

Z kolei czwarte miejsce zajęli Jakub Krzpiet (52 kg), Dawid Litke (56 kg), Oliwier Zamojski (64 kg), Jakub Straszewski (91 kg), a siódme – Jakub Sulęcki (64 kg). W zawodach uczestniczyli pięściarze z Polski, Niemiec, Austrii i Mołdawii.

- Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z postawy naszych podopiecznych. Turniej odbywał się w systemie ligowym, tzn. w danej wadze nawet po porażce zawodniczka czy zawodnik dalej uczestniczył w zawodach. Chodziło o stoczenie na dobrym poziomie jak największej liczby pojedynków – mówi Dariusz Kochanowski, główny trener reprezentacji juniorów.

"Litewski sprawdzian kadry juniorów"

W 5-osobowym składzie udaje się na Litwę nasza juniorska reprezentacja na XVI International "Danas Pozniakas" Youth Boxing Tournament - Memoriał Danasa Pozniakasa. To kolejny sprawdzian podopiecznych selekcjonera Dariusza Kochanowskiego przed kwietniowymi Mistrzostwami Świata (Youth) w Kielcach.

W dniach 10-13 marca w Wilnie boksować będą w poszczególnych kategoriach wagowych: 42 kg Jakub Krzpiet, 56 kg Marcel Materla, 60 kg Paweł Sulęcki, 81 kg Sebastian Kusz, +91 kg Jakub Domurad. Walki na litewskim ringu sędziować będzie Artur Gołuch.

Rok temu biało-zzerwoni również startowali na Litwie, a wówczas do finału awansował Jakub Straszewski (91 kg). W pojedynku o złoty medal przegrał minimalnie 2:3 z Ukraińcem Ashotem Kocharianem. Brązowe krążki zdobyli Oliwier Zamojski (64 kg), Igor Terlecki (75 kg), Jakub Domurad (+91 kg).

Oba turnieje stanową ważne etapy przygotowań do zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie - Kielce 2021, które odbędą się w dniach 10-24 kwietnia 2021 w kieleckiej Hali Legionów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.