'HRGOVIĆ PORADZI SOBIE Z HUNTEREM STOSUNKOWO ŁATWO'

Czekamy na ogłoszenie kolejnej hitowej walki w wadze ciężkiej - eliminatora IBF Filip Hrgović (12-0, 10 KO) vs Michael Hunter (19-1-1, 13 KO). Ten pojedynek został oficjalnie wyznaczony przez federację. Na razie pojawia się na jego temat coraz więcej opinii, a jedną z ciekawszych wygłosił rodak Hrgovicia, wicemistrz Europy z 2000 roku i niezły swego czasu zawodowiec Stjepan Bozić.

IBF POTWIERDZA ELIMINATORY, HRGOVIĆ I HUNTER MAJĄ CZAS DO PIĄTKU >>>

- Czuję, że Filip łatwo poradzi sobie z tym wyzwaniem. Stosunkowo łatwo. Hrgović zrobił ogromny postęp. Z walki na walkę jest to coraz bardziej widoczne. On stał się ekstremalnie silnym, bardzo destruktywnym zawodnikiem. Kładzie na to nacisk. Jedynym pytaniem jest to, czy jest w stanie boksować przez dwanaście rund na dużej intensywności - powiedział Bozić.

- Mówię o walce, bo między boksowaniem na sparingu i walką jest gigantyczna różnica. Intensywność walki jest dużo większa, walka szybciej pochłania energię zarówno ze względów mentalnych, jak i fizycznych. Wszystko jest podczas pojedynku inne, receptory inaczej reagują. Pojedynek jest twardszym i silniejszym doświadczeniem niż trening czy sparing - dodał były bokser.

- Dlaczego to wszystko podkreślam? Bo eliminator będzie zakontraktowany na dwanaście rund. Nie wiemy jeszcze, jak Filip się zachowa w ostatnich trzech czy czterech. Jeżeli do nich dojdzie. On w każdym razie nie ma jeszcze dużego doświadczenia na długim dystansie - podsumował temat Chorwat.

Przypomnijmy, że dziś upływa termin złożenia pisemnych akceptacji pojedynku przez obozy Hrgovicia i Huntera. Dziś lub w najbliższych dniach powinniśmy więc dowiedzieć się, czy do walki dojdzie. ''El Animal'' pozostaje tymczasem w bardzo mocnym treningu, w Zagrzebiu pod okiem swojego kubańskiego trenera Pedro Diaza przygotowuje się do walki - z Hunterem lub kimś innym, niedawno sporo mówiło się o walce z Martinem Bakole - która odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie kwietnia lub na początku maja w Wielkiej Brytanii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Mike555
Data: 26-02-2021 18:42:54 
Nie powiedziałbym. Hrgovic jest niesprawdzony, nie miał takiego ekstra testu. Hunter z Powietkinem, który najlepsze lata ma za sobą i mimo mojej antypatii do ruskich jest bokserem bardzo dobrym dał naprawdę świetną walkę, na moje oko nawet wygrał. Hrgovic jeśli przygotowuje lub przygotowywał się pod Bakole musi przerzucić całkiem swój styl i taktykę w inną stronę. Bakole by się raczej lał z Hrgovicem, Hunter to ślizgacz, a do tego sprytny. Cios może ma i słabszy, ale nie da się łatwo trafić.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 26-02-2021 19:04:16 
@ Mike555
dodałbym jeszcze jeden szczegół,Hunter po walce z Povietkinem nabrał doswiadczenia na najwyższym poziomie dla mnie faworytem w tym starciu Michael Hunter,Hrgović nie jest jakimś wyjątkowym puncherem
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-02-2021 19:45:29 
Nie zapominajmy że Hunter ma tylko szansę wygrania na pkt. a wiadomo kto jest właścicielem Hrgovica i kto będzie faworytem. Hunter nie ma promotora i nikt tak na prawdę o niego nie dba więc z góry idzie na straty.
Czysto sportowo w uczciwej walce to raczej też bym go nie stawiał na pozycji wygranej. Nie zdeklasował starego Povetkina który warunkami mu dorównywał a odbiegał kondycją, także małe szanse widzę z młodym i wciąż głodnym sukcesów Chorwatem.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 26-02-2021 19:58:24 
hunter tko ko na tym chorwacie przecenianym
 Autor komentarza: lou
Data: 26-02-2021 20:00:02 
Powolny i sztywny Hrgovic otrzymał sporo ciosów nawet od Moliny więc szybki i dobrze pracujący na nogach Hunter może doprowadzić nawet do nokautu za sprawą kumulujących się ciosów.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 26-02-2021 20:01:37 
tez to mysle lou
 Autor komentarza: lou
Data: 26-02-2021 20:15:14 
@teaenshin Chorwat miał dużo gorszych rywali niż Povetkin
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-02-2021 20:24:34 
Tylko Hrgovic w amatorce pokazał świetny boks z YoKą czy Joyce'em,więc jak dla mnie pojedynek bez zdecydowanego faworyta i bardzo ciekawe zestawienie,choć jakby na to nie patrzeć Hunter z Bakole czy Powietkinem zdał już egzamin.
 Autor komentarza: zombi
Data: 26-02-2021 20:34:50 
Hrgovic wyraźnym faworytem i wg mnie dość łatwo to wygra.
 Autor komentarza: Scross
Data: 27-02-2021 08:22:40 
Poradzi sobie ale conajwyżej w szachy. Hrgovic to przeciętniak. Hunter chociaż walczył z Saszką.
 Autor komentarza: Scross
Data: 27-02-2021 08:24:41 
@puncher48
Boks amatorski nie ma tutaj znaczenia. Gszie jest Odlanier Solis? Boks zawodowy to inna dyscyplina ale zgadzam się, że walczył dosyć nieźle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.