WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 22 LUTEGO 2021 (WIDEO)

Rocznica zstąpienia króla, ciekawe walki i zakulisowe rozgrywki. Zapraszamy Was na skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej.

Lucas Browne (29-2, 25 KO) czeka na Justisa Huniego, lecz póki co na jego drodze ma stanąć Paul Gallen (10-0-1, 5 KO), niegdyś bardzo dobry rugbysta, dziś realizujący swoje marzenia o boksie. Pojedynek zaplanowano na 21 kwietnia. Dodajmy, że Gallen w ostatnim występie - w połowie grudnia, wypunktował legendę K-1 i MMA, Marka Hunta.

Gonzalo Omar Basile (75-14, 36 KO) - pamiętacie jeszcze tego wytatuowanego pana, który kiedyś przyjechał na walkę ze "Szpilą" i był medialną atrakcją? On wciąż nie składa broni i szykuje się do 90. walki. Jego przeciwnikiem w najbliższą sobotę będzie Gilberto Matheus Domingos (22-12, 20 KO), a w stawce znajdzie się pas(ek) UBO.

Dziś pierwsza rocznica zstąpienia króla - Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zdemolował Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) i odebrał mu pas WBC wagi ciężkiej. Ale do historii przejdzie nie tylko walka, również wejście do ringu "Króla Cyganów". Wideo poniżej.

Timothy Moten (7-0, 3 KO) zasłynął tym, że był głównym sparingpartnerem Anthony'ego Joshuy przed rewanżem z Andym Ruizem. Udzielił mnóstwo wywiadów, ale przez kolejne czternaście miesięcy stoczył tylko jedną walkę, w dodatku z rywalem o bilansie 0-1. Niski i krępy Moten wrócił w miniony weekend i wygrał przez TKO w drugiej rundzie. Tylko dodajmy, że pokonał niejakiego Dakotę Talbotta (2-22).

Eddie Hearn już nie promuje Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO), nie ma też nic wspólnego z Joe Joyce'em (12-0, 11 KO), ale zamierza przystąpić do przetargu i zorganizować ich potyczkę o pas WBO w wersji tymczasowej. Przypomnijmy, że lepszy z dwójki Usyk vs Joyce powinien być rywalem dla lepszego z dwójki Tyson Fury vs Anthony Joshua. - Wydaje mi się, że strony się nie dogadają i będzie potrzebny przetarg. To dobra walka i chętnie przystąpimy do takiego przetargu - mówi Hearn, promotor Joshuy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-02-2021 20:43:15 
Lucas Browne - Ten będzie się bił z każdym i na tym etapie kariery z każdym może przegrać. Zawodnik absolutnie nie liczący się dzisiaj w HW.

Gonzalo Omar Basile - Jackiewicz z Ameryki łacińskiej, 46 lat i wciąż mu mało. Rekord ma mocno dodatni więc może jeszcze go ktoś zaprosi do Polski, zawodnik pasujący do resume Siwego ;)

Eddie Hearn - Nie wiem czy to aż taki świetny pomysł organizować im walkę. To walka o podpasek więc ani Joyce ani Usyk w UK nie przyciągną aż takiego zainteresowania żeby się to finansowo opłaciło. Chyba że Hearn chce sobie przywłaszczyć Joyca?
 Autor komentarza: marcinm
Data: 22-02-2021 21:19:44 
@teanshin
Co do walki Usyk vs Joyce, w mojej opinii wlasnie ta walka powinna interesowac kibicó. JJ wygral z kreowanym na wielka gwiazde DDD, Usyk natomiast wygral z Chisora ktorego w UK powinni znac nawet ludzie, ktorzy absolutnie nie znaja sie na boksie. Dodatkowo ukrainiec od dluzszego czasu jest przymierzany do walki z AJ. W mojej opinii taka walka (+ dobry undercard) spokojnie sa wstanie wygenerowac spory zysk.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.