TOKIO 2021: ZMIANY W SYSTEMIE KWALIFIKACJI

Zmiany w kwalifikacjach olimpijskich. Dotąd planowano na kwiecień eliminacje europejskie, czyli dokończenie zeszłorocznego turnieju w Londynie, a na czerwiec w Paryżu globalne kwalifikacje, mające być ostatnią szansą na olimpijską przepustkę. Dziś to już wszystko wygląda inaczej.

Kwietniowe zawody zostają przesunięte na czerwiec i to będzie (przed)ostatnia furtka. Nie będzie już ostatniego turnieju, zamiast niego awans "wywalczą" sobie zawodnicy z rankingu.

Przypomnijmy, że w tych europejskich kwalifikacjach, które zostaną dokończone w czerwcu, bardzo dobrze radziły sobie panie. Z panów sam wyeliminował się Mateusz Masternak, który wrócił na ringi zawodowe, i tylko Damian Durkacz (-63kg) ma szansę na bilet olimpijski do Tokio. Jest już tylko o jeden krok, wystarczy wygrać z Węgrem Milanem Fodorem.

W tej chwili nasi kadrowicze ostro zasuwają na obozie w Zakopanem. W tym gronie jest oczywiście także Durkacz (na zdjęciu).

Poniżej, tak dla podkręcenia naszych nadziei i apetytów, przypominamy Wam dwie wygrane walki Damiana z Mistrzostw Polski 2019 i 2020. Wszystko oczywiście nagrane kamerą BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.