WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 11 LUTEGO 2021

W oczekiwaniu na weekend prezentujemy Wam skrót wiadomości - z samej tylko wagi ciężkiej, czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

6 marca w Kijowie dojdzie do walki Kamila Sokołowskiego (10-20-2, 4 KO) z Władimirem Sirenko (15-0, 13 KO).

Tydzień wcześniej - 27 lutego, naprzeciw siebie staną Joseph Parker (27-2, 21 KO) i Junior Fa (19-0, 10 KO). Właśnie podano, że w stawce będzie pas WBO Oriental, który winduje w rankingu WBO.

- Ludzie chcą zobaczyć nas w ringu. Do zarobienia jest dużo pieniędzy, moim zdaniem nawet 100 milionów dolarów. Jesteśmy blisko porozumienia w sprawie trzeciej walki - przekonuje Evander Holyfield. Chodzi mu oczywiście o ewentualną pokazówkę z Mike'em Tysonem.

Onoriode Ehwarieme (18-1, 17 KO) w następną sobotę spotka się w Universum Gym w Hamburgu z Żanem Kosobuckim (14-0, 13 KO). W stawce będzie pas WBA International. - Zrobię wszystko żeby to wygrać. Trenowałem bardzo ciężko i mam nadzieję, że to wszystko zaprocentuje w dniu walki - stwierdził Nigeryjczyk.

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) ostatnio trenował regularnie w Portugalii. Tym razem jednak przeniósł swój obóz do Hiszpanii i tam przygotowuje się do rewanżu z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) za sierpniową porażkę (KO 5).

W wieku 73 lat zmarł George Hill (2-3-2, 2 KO), znany sędzia bokserski, ale kiedyś słynął z tego, że był etatowym sparingpartnerem Muhammada Alego. Jako sędzia punktował wiele walk mistrzowskich, między innymi pamiętną dla nas potyczkę Krzyśka Głowackiego z Marco Huckiem.

W wieku 86 lat zmarł natomiast Stan Hoffman. To menadżer, który współpracował z kilkoma znanymi mistrzami świata, ale skoro jesteśmy przy wadze ciężkiej, to jego pierwszym "ciężkim" mistrzem był Michael Benntt, a tym chyba najbardziej znanym Hasim Rahman.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.