MENADŻER KOWALIOWA RZUCA NOWE ŚWIATŁO NA JEGO WPADKĘ DOPINGOWĄ

Siergiej Kowaliow (34-4-1, 29 KO) zarzeka się, że syntetyczny testosteron wykryty w jego organizmie to przypadek, ale sprzed nosa uciekło mu 2,5 miliona dolarów za niedoszłą walkę z Bektemirem Melikuzijewem (6-0, 5 KO), która miała odbyć się w minioną sobotę.

Dwie próbki pobrane w różnych dniach dały wynik pozytywny. Ale sprawa nie musi być tak jednoznaczna, jak może się wydawać. Nowe światło na całą sprawę rzuca Egis Klimas, menedżer byłego trzykrotnego mistrza świata wagi półciężkiej.

- Nie mówimy, że Siergiej niczego nie przyjął. Oczywiście, że przyjął i nawet wiemy już dokładnie co. Śledztwo trwa, więc nie możemy powiedzieć wszystkiego, ale sprawa jest skomplikowana. On poszedł do lekarza, skonsultował wszystkie leki i odżywki, jednocześnie dając wyraźne sygnały, że jest czynnym sportowcem i będzie wiele razy przechodził testy. Kiedy otrzymaliśmy datę walki, opisaliśmy dokładnie wszystko co bierzemy, załączyliśmy całą listę wraz ze zdjęciami i wysłaliśmy do organizacji VADA. Miesiąc później, 30 grudnia, Siergiej wpadł na pierwszej kontroli. Lekarz kilka razy zapewniał nas, że nie ma żadnych zakazanych środków w naszych odżywkach, ale potem okazało się, że na tej liście był jeden lek, który podwyższał poziom testosteronu. Tylko zastanówcie się, jeśli chcielibyśmy oszukiwać, to nie wypisywalibyśmy tego środku na liście przesłanej VADA. Z drugiej strony jak to jest możliwe, że przesyłamy do organu nadzorującego walkę całą listę suplementów, a nikt w VADA nie zauważył, że tam jest jakiś zakazany środek? To w takim razie po jaką cholerę w ogóle wysyła się taką listę? Dlaczego nikt nas nie uświadomił, że jeden z leków jest zakazany na liście? Zastanawiam się, po co do diabła musisz wypełniać te wszystkie dokumenty, skoro i tak nikt ich nie przegląda? Nikt z VADA nie chce ponieść za to konsekwencji. Ich zdaniem tylko zawodnik ponosi odpowiedzialność. W takim razie po cholerę są te wszystkie dokumenty do wysłania? - irytuje się menadżer, który wierzy, że kara dla Kowaliowa nie będzie zbyt długa.

- To nie będzie zawieszenie na rok czy dwa lata, ponieważ Siergiej nie krył się z tym, co bierze podczas przygotowań. Gdyby w jakiś sposób się ukrywał, kara zapewne byłaby dużo surowsza. Mam nadzieję, że skończy się na zawieszeniu na trzy lub cztery miesiące, maksymalnie na pół roku - dodał Klimas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-02-2021 15:20:13 
Egis Klimas z długością kary celuje w złamanie rekordu Canelo.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 04-02-2021 15:45:54 
Glupie gadanie, a jesli to prawda to niech skarza lekarza.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 04-02-2021 15:58:44 
Coś może być na rzeczy,jak już się szprycować to czyms lepszym niż testosteron,siły Kovalovi raczej nie brakuje,popracowałbym nad kondycją,wydaje się że kara nie bedzie "sroga".
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-02-2021 16:29:57 
Skarżyć, wszystkich skarżyć. Lekarza, VADA-e i jeszcze koncern farmaceutyczny który nie zamieścił informacji o składzie leku.
Wiadomo że odżywki biorą wszyscy, nie wiem po co ale biorą. Sportowiec który bierze leki to chyba nie jest zdrowy więc nie powinien czynnie uprawiać sportu na takim poziomie zaawansowania?
 Autor komentarza: marcinm
Data: 04-02-2021 17:45:20 
vada to biurokratyczne gowno xD doping w sporcie powinien byc zdepenalizowany. To są igrzyska - najlepszy wygrywa, cale akcje dopingowe są tak pojebane jakby mieli w F1 ograniczyc predkosc do 100 km / h xD.

Jezeli jednak jest jak jest (pojebanie) to oczywiscie wina lezy tylko i wylacznie po stronie teamu zawodnika (on sam zapewne nie ma zadnej wiedzy dot suplementacji, odżywiania czy hormonow).

@teanshin
"Wiadomo że odżywki biorą wszyscy, nie wiem po co ale biorą"

hehe dożywki i suplementy biorą w celu uzupełnienia braków (nie wszystko da sie dostarczyc z pożywienia zachowując odpowiednie proporcje, np. żeby dostarczyć 5g kreatyny musialbys dziennie zjesc ponad 1kg wołowiny, a co za tym idzie dostarczyłbyś za duzo bialka i tluszczy).

"problem" leków wystepuje w wielu sportach np. topowi biegacze (o tych na nartach bylo swego czasu glosno) nagle okazuja sie astmatykami, dzieciom na zawodach sportowych ktos każe pić tussipect (efedryna), piłkarze na koszulkach mają masci inhalacyjne, kulturysci xddddd wala hgh :D
 Autor komentarza: khorne
Data: 04-02-2021 18:16:49 
generalnie jeżeli wysłali do VADA listę leków i był tam lek, który nie powinien być brany przez sportowca - a VADA nie zwróciła na to żadnej uwagi, to jest to dosyć słabe. Ze słów tego pana nie wynika by był to dopingowiec pokroju ulubieńca Garczarczyka - Millera. Nie dziwie się rozgoryczeniu.
Inna bajka, że VADA to nie to samo co WADA - co zresztą widać empirycznie.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 04-02-2021 18:59:50 
Tylko czy gdyby doping był dozwolony to nie zaczęłoby dochodzić do takich sytuacji, że niektórzy by przesadzili konkretnie i tym samym zmuszających pośrednio innych do tego samego, żeby Ci mogli im dotrzymać kroku?
Już samo przyjmowanie ciosów mocno odbija się na zdrowiu i myślę, że zakaz dopingu jednak zaoszczędza bokserom trochę zdrowia, nawet jeśli duża część z nich bierzę.
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 04-02-2021 19:42:01 
O proszę jedna deklaracja P. Menadżera i komentarze typu " może być coś na rzeczy ", ale jakby to był Canelo albo Ward to jeszcze bardziej by im się dostało, ot taki obiektywizm panuje na tym portalu :)
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-02-2021 20:48:49 
Autor komentarza: marcinm
Ej ja wiem po co są suplementy, ale miałem na myśli ich wątpliwą skuteczność, sam ich kiedyś używałem i jak dla mnie są nieskuteczne, nawet kreatyna która rzekomo nie działa tylko/aż na ok. 20% ludzi.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 04-02-2021 22:13:51 
Chyba jedyny raz jakieś sensownie wyglądające tłumaczenie, co nie znaczy żeby w to wierzyć bezkrytycznie, ale na ogół w takich wypadkach słyszy się tylko jakieś głupoty "jestem niewinny, sumplement był zanieczyszczony"
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-02-2021 00:22:14 
Ten doping to pewnie przez Pfizera albo AstraZeneca,mógł nie kombinować i wspierać rodzimy produkt Sputnika:)
 Autor komentarza: khorne
Data: 05-02-2021 09:56:09 
Autor komentarza: Minister1989Data: 04-02-2021 19:42:01
ale jakby to był Canelo albo Ward to jeszcze bardziej by im się dostało, ot taki obiektywizm panuje na tym portalu :)

Jeżeli nie rozróżniasz tłumaczenia 'to przez steka', a tłumaczenia 'wysłaliśmy listę leków do sprawdzenia przez VADA, nikt nam nie dał odpowiedzi, że tego i tego nie można' to cóż, szkoda czasu na tłumaczenia Tobie ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.