JOE SMITH JR: WALKA Z FONFARĄ BYŁA DLA MNIE PRZEŁOMEM

Niegdyś lekceważony, dziś coraz bardziej ceniony Joe Smith Jr (26-3, 21 KO) zmierzy się 13 lutego w Las Vegas z Maksymem Własowem (45-3, 26 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi półciężkiej. Potężnie bijący Amerykanin twierdzi, że robi stałe postępy, a jako przełomową walkę w swojej karierze wskazuje dawny, szybko i brutalnie zakończony pojedynek z Andrzejem Fonfarą.

ARUM: STARCIE BETERBIJEWA ZE SMITHEM BĘDZIE OGROMNYM WYDARZENIEM >>>

- Miałem świetny obóz przygotowawczy. Ostatnia wygrana z Eleiderem Alvarezem była prawdopodobnie moją najlepszą walką w życiu. Teraz po raz pierwszy w dużej walce będę faworytem bukmacherów, choć niewielkim. Własow to bardzo agresywny i aktywny zawodnik, ma również dobre warunki fizyczne. Ale ja mogę w ringu mocniej pracować i umiem mocniej uderzyć. Walczyłem też z lepszymi rywalami, przynajmniej moim zdaniem - powiedział Smith Jr.

- Mistrzostwo świata to dziś wszystko, czego pragnę, właśnie dlatego tak ciężko pracuję. Moim kolejnym celem będzie zunifikowanie tytułów. Chcę walki z Arturem Beterbijewem, którego ostatni pojedynek z Aleksandrem Gwozdykiem był imponującym zwycięstwem. Moim zdaniem najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej jest jednak mój pogromca Dimitrij Biwoł. Chciałbym zmierzyć się z nim w rewanżu. Myślę, że swojej najlepszej formie jestem w stanie go pokonać. On już nie robi dużych postępów, a ja jestem coraz lepszy - dodał Amerykanin o irlandzkich korzeniach.

- Siergiej Kowaliow, były dominator w limicie 175 funtów, wpadł ostatnio na dopingu. Powinien teraz przejść na sportową emeryturę. Nie jest już w ringu sobą. Ja natomiast wchodzę w swój szczytowy okres. Chcę zarobić swoje, zbudować dom i szczęśliwie żyć wraz z rodziną, której zamierzam zapewnić to, czego potrzebuje. Zwrotnym momentem w mojej karierze była wygrana nad bardzo wysoko wówczas notowanym Andrzejem Fonfarą, którego znokautowałem w 2016 roku w pierwszej rundzie. Wtedy uwierzyłem, że zajdę na szczyt - podsumował temat puncher z Long Island.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 03-02-2021 20:16:08 
Dla Fonfary to też była przełomową walka, balonik pękł :)
 Autor komentarza: przemyto
Data: 04-02-2021 00:46:41 
W pewnym momencie oglądałem wiele walk wagi półciężkiej. Fonfara to pięściarz walczący widowiskowo, nie chciałbym totalnie krytykować, ale prawda jest taaka, że obronę miał fatalną i podejrzaną odporność na ciosy. Trafił na agresywnego boksera, który parł do przodu i miał silny cios. Warto przypomniec walke z Neverlym, ile wtedy padlo ciosów. Tyle, że Neverly nie ma betonowej pięści. Smith taki cios posiadał i chyba skonczyl kariere Fonfary.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 04-02-2021 12:23:04 
nie wiem jakie sa kursy ale moim faworytem jest Wlasow. Smith ma atuty - serce i nieadekwatne do wyszkolenia kopyto w lapie, mimo wszystko Ruski to nie jest bum i w mojej opinii po prostu wypunktuje Smitha do jednej mordy.

Dalsze plany Smitha nie wymagaja komentarza bo musialby byc idiota wierzac w to, ze jest wstanie wygrac z Beterbijewem (pewne KO) czy rewanz z Bivolem - zgdzam sie, ze ten drugi to najlepszy zawodnik LHW (chyba ze ma jakis defekt o ktorym do tej pory nie wiadomo)
 Autor komentarza: Faaan
Data: 04-02-2021 14:20:52 
Dla mnie również Własow jest wyraźnym faworytem tej walki i uważam, że wygra dość wysoko na punkty.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.