GŁOWACKI: ZAMIERZAM WCIĄGNĄĆ GO NA GŁĘBOKIE WODY, A POTEM ZATOPIĆ

Do walki zostały jeszcze dwa miesiące, a zmobilizowany Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) buduje w Zakopanem formę na 20 marca. Tego dnia on i Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) zaboksują o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej.

Biegi po górach, siła i technika - na tym skupia się obecnie pięściarz z Wałcza i trenujący go Fiodor Łapin, któremu pomaga również Jerzy Baraniecki. Do walki zostało osiem tygodni, a polski wojownik - w przeszłości dwukrotny mistrz świata, już w prawie w limicie 90,7 kilograma.

- Staram się w ogóle nie przekraczać 96 kilogramów. Teraz zszedłem już do 92 kilogramów, więc po ciężkim treningu prawdopodobnie osiągam limit - mówi "Główka".

Krzysiek miał skrzyżować rękawice z Anglikiem już 12 grudnia, niestety koronawirus w jego organizmie "odwołał" ten pojedynek. Zastąpił go inny Polak - Nikodem Jeżewskie, którego Okolie zdemolował w niecałe pięć minut.

OKOLIE: CHCĘ NIE TYLKO WYGRAĆ, ALE TEŻ ZDOMINOWAĆ GŁOWACKIEGO >>>

- Wiedzieliśmy, że Okolie mocno bije i ta wygrana nad Nikodemem nic nie zmieniła w naszym postrzeganiu rywala. Na pewno różnicę robi jego zasięg ramion. Chcę wciągnąć go na głębsze wody i zatopić w okolicach ósmej-dziewiątej rundy - dodał Głowacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-01-2021 20:52:30 
Licze na Glowackiego. Okolie to swieza kapucha.

Potrzeban jest mobilnosc, szybkosc, i brutalne, agresywne, lamanie dystansu. Okolie w poldystansie bedzie mniej sprawny od Glowki i tam Glowka powinien szukac ostrych wejsc i podbrodkowych.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-01-2021 22:34:24 
Na chwilę obecną to Głowacki przypomina zardzewiałego Titanica, choć po cichu liczę, że zaskoczy wszystkich i zdobędzie po raz kolejny pas mistrzowski.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 24-01-2021 22:39:09 
Głowacki z trudnym przeciwnikiem potrafi wznieść się na wyżyny.
Problemem dla Głowackiego będzie skracanie dystansu.
Zwykle stoi na zakrocznej nodze a tutaj będzie musiał dojść do Okolie co wiąże się z ryzykiem.
Coś jak z Usykiem gdzie Usyk pacankami trzymał dystans.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 24-01-2021 23:47:36 
@Clevland
pokaż walki Okolie gdzie trzyma przeciwnikow na dystans? boksuje z jaba i celuje prawym prostym ? to, że jest wysoki jak na CW nie znaczy ze jego glowna bronia jest dyszel. On swoje warunki czesciej wykorzystuje do stlamszenia rywala niz wyboksowania go z dystansu.

Jestem przekonany, ze glowacki jezeli bedzie chcial to znajdzie czarnoskorego bryta w ringu, pytanie czy tak powinna wygladac jego taktyka na ten pojedynek ?

Bedac o wiele lepiej wyszkolonym, majac niezla prace nog Glowacki moglby wyboksowac Lawrenca. Imho w pierwszej fazie Głowka powinien robic mu doly, bo az nie chce sie wierzyc zeby tak wielki chlop (wzrost+rama+miesien) nie mial problemow z waga, a to moze wyjsc w drugiej polowie pojedynku.

Tutaj jak i wszedzie - moim faworytem (znacznym) jest Glowacki
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 25-01-2021 08:40:32 
Głowacki musi obijać jego łapy którymi Brytol z dystansu będzie atakował, musi w nie walić wtedy pół dystans mu się otworzy.
 Autor komentarza: btfh
Data: 25-01-2021 10:42:42 
Nie wysyłajcie Głowackiego do pół dystansu, przecież on nigdy w półdystansie nie walczył, Okoli go tam zje bo sam w pół dystansie czuje się bardzo dobrze.
 Autor komentarza: filozofi
Data: 25-01-2021 12:14:31 
Słuszne uwagi @deeceWzp

Krzysiek musi robić dwie rzeczy:

1. Bicie po dołach - dużo, dużo lania na doły, jak z Huckiem
2. Bicie w ręce Okoliego - obić mu łokcie, nadgarstki, Okolie te kikuty ma dynamiczne, ale niekoniecznie są one silne i twarde. Może się okazać, że da się je łatwo skruszyć napierdalając w nadgarstki ile fabryka dała.

Tak powinna wyglądać pierwsza połowa walki. W drugiej atak na górę.

Nie nastawiać się na punkty - nie ma szans wygrać na punkty, Krzysiek powinien myśleć tylko o planie który pomoże mu wygrać przed czasem. Żadne punkty - tutaj nie ma szans, koniec kropka, dlatego żadnego Łapinowego odskok, uniki, zakroczna tylko NAPIERDALANIE w tors i łapy.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 25-01-2021 13:02:22 
Przewiduję WAŁ.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 25-01-2021 21:51:35 
Daj mu Boże jak najlepiej ale myślę że Główka nie jest w stanie tego wygrać .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.